PSV - Ajax leidde niet tot de verwachte triomf op de vooraf als aangeslagen gekenmerkte tegenstander. Ondanks het betere spel, liet Ajax zich het kaas (en de punten) van het brood eten door de agressieve Eindhovenaren. Op de foto laat Dennis Bergkamp blijken het niet eens te zijn met een beslissing van scheidsrechter Van der Ende. wedstrijd werd er niet beter op. Hard voetbal, veel overtredingen, slechts vier gele kaarten voor de bezoekers en gelukkig de gelijkmaker, uit een door Stefan Pettersson benutte strafschop. FC Utrecht besloot vervolgens de deur helemaal dicht te gooien en was zeer content met de 1-1 eindstand. Achteraf viel de schade nog enigszins mee omdat PSV verloor bij Volendam. Feest van Clyde Een week later kwam Dordrecht '90 naar de Meer. Met Dennis Bergkamp weer in de ploeg mocht toch op een lekkere overwinning worden gerekend. Maar ja, Ajax is nooit zo op z'n best tegen minder getalenteerde tegenstanders. De 0-0 ruststand was teleurstellend maar werd echter snel omgezet in een 3-0 voorsprong (Petterson 2x en Blind) waarna een black out van Frank de Boer Dordrecht in staat stelde tegen te scoren. Invaller-debutant Clyde Wijnhard zorgde echter voor een feestje door 4-1 te scoren. Scoren bij je debuut, daar kan je alleen maar van dromen en de vreugdedans met Edgar Davids was heerlijk om te zien. Jari Litmanen had inmiddels bij de training een flinke blessure opgelopen die hem voor enige tijd aan de kant bracht. Bobby Je kan het je bijna niet voorstellen maar ook met Bobby Haarms, Ajacied in hart en nieren, moest worden gesproken over de verlenging van zijn contract met Ajax. Ajax zonder Bobby is eigenlijk ondenkbaar dus waar zou je dan in feite over moeten praten? Alle partijen zullen erg blij zijn met de verlenging van de verbintenis met zijn "liefde" voor een periode van nog eens vier jaar. Het was echter even schrikken toen enige weken later het bericht kwam dat Bobby was opgenomen in het VU-ziekenhuis met wat onregelmatigheden aan het hart. Zijn opname duurde gelukkig maar kort en Haarms werd snel voldoende fit verklaard om zich weer thuis en bij de club te melden. Bij PSV-Ajax zat hij weer op de bank. Trekstoot Op woensdagavond 27 januari speelde Ajax de thuiswedstrijd, een inhaalduel tegen Vitesse. Het uitverkochte Ajax-stadion kon genieten van een prachtige wedstrijd met schitterende doelpunten. De mooiste was de tweede goal met de "trekstoot" van Wim Jonk op Dennis Bergkamp die de bal in de lucht aannam en het leer, zonder dat het de grond raakte, over de keeper heen tilde. Een juweel, en wat zullen we dat soort mooie acties missen als Dennis straks elders zijn kunsten gaat vertonen. Aan de andere kant zal het publiek kunnen blijven rekenen op prachtige acties van nieuwe talenten die dan de kans krijgen op het hoogste niveau te voetballen. De Ajax- historie levert het bewijs: de beste voetballers ter wereld zijn bij Ajax gevormd en weggehaald en altijd zijn er weer nieuwe talenten opgestaan. Tegen Vitesse had Dennis ook de eerste treffer geproduceerd terwijl Edgar Davids met schitterende acties de overige twee goals maakte en tevens "man van de wedstrijd" werd. 4-0 derhalve tegen de nummer vier van de competitie. Het betekende een ferme stap in de goede richting waarbij Louis van Gaal profetisch verklaarde dat "de competitie nu pas echt was begonnen", zij het nog met drie punten achterstand op PSV. Boete Op financieel gebied werd onze club stevig getroffen door de boete van de UEFA van ruim dertigduizend gulden vanwege door de supporters afgestoken vuurwerk bij de AJAX MAGAZINE MAART 1993 7

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 7