Spanning en sensatie op alle fronten kroniek door Tijn Middendorp foto's: Louis van de Vuurst Maandag 15 februari 1993 werd voor het Nederlandse voetbal en voor Ajax in het bijzonder een gedenkwaardige dag. Onze club stond internationaal in de belangstelling, toen Dennis Bergkamp en Wim Jonk tijdens een persconferentie in Gouda bekend maakten voor de komende drie jaar uit te zullen komen voor Internazionale uit Milaan. Ook de terugkeer van Ronald de Boer, de plotselinge scoringsdrift van ons elftal en de sof bij PSV hield de gemoederen zeer bezig. In de aanloop naar al dat spektakel stond op 10 januari de de inhaalwedstrijd tegen Volendam op het programma. Het veld bleek evenwel onbespeelbaar te zijn waardoor de wedstrijd opnieuw moest worden verplaatst. Reeds in die periode kwam de geruchtenmachine op gang, nadat Dennis Bergkamp kenbaar maakte dat hij onze club aan het einde van het seizoen zou gaan verlaten. Het gevolg was een lawine van geruchten omtrent toekomstige clubs en bijbehorende transferbedragen, waarbij volgens "deskundigen" clubs als Juventus en Barcelona als toekomstige werkgevers het meest voor de hand lagen. Steeds maar weer moest Dennis uitleggen dat hij er nog niets over kon zeggen en zijn keuze bekend zou maken wanneer het zover was. Niettemin bleef de media hem bestoken. Ondanks een geheim telefoonnummer stond de telefoon in huize Bergkamp niet stil. Het hoort kennelijk allemaal bij transfers waar vooral de hoge transferbedragen bij mensen zeer tot de verbeelding spreken. KNVB beker Na het afgelasten van Volendam - Ajax werd de Bekerwedstrijd Ajax - MW -achtste finale- het eerste duel in het jaar 1993. De in de competitie zo sterk opererende Maastrichtenaren werden vrij eenvoudig met 3-0 uitgeschakeld. Clarence Seedorf viel in voor de licht geblesseerde Wim Jonk en Tarik Oulida debuteerde in de hoofdmacht als invaller voor Frank de Boer. Op de bank zaten ook Clyde Wijnhard en Dick van Burik, waarmee Ajax weer liet zien dat de talenten uit de eigen school de kans krijgen zich te manifesteren. Dat de technische leiding ook altijd bezig is om zich heen te kijken naar jonge talenten van buitenaf, bleek uit Louis van Gaal's opmerking dat hij op zoek is naar bijvoorbeeld een rechtsbenige verdediger, een multifunctionele spits en een linksbuiten. De loting voor de kwartfinales koppelde Ajax in een uitwedstrijd op 17 februari tegen FC Twente. Goed voorbeeld Op 17 januari kwam FC Utrecht op bezoek. Althans, de spelers en bestuursleden want de 900 "supporters" kwamen niet verder dan het station van Diemen. Vanwege racistische uitlatingen en gewelddadige handelingen werd besloten de Utrechtse aanhang rechtsomkeert te laten maken. Een uitstekende beslissing en het is te hopen dat dit voorbeeld in vele steden wordt gevolgd. De wedstrijd zelf, die een kwartier te laat begon, werd een van FC Utrecht-zijde uiterst defensieve vertoning. Toch zag de tegenstander kans bij de eerste de beste aanval de bal achter Menzo te prikken. De AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 6