Ron Brandsted< Ik ben rood-wit opgevoed En dan bedoel ik niet PSV! Supportersvereniging Ajax Ron Brandsteder geldt als een van Nederlands meest bekende en bewonderde televisiepersoonlijkheden, zo wees een enquête onlangs uit. Wat populariteit betreft doet hij niet onder voor bij voorbeeld de veel bewonderde en aan het eind van het seizoen vertrekkende Ajax-spits Dennis Bergkamp. Toch doet die bekendheid de lange quizmaster niet zo gek veel. Hij blijft er tamelijk koel onder. "Die populariteit zegt mij zelfs totaal niets", stelt Brandsteder, "Als ik een tijdje niet op het scherm zou verschijnen, kiest men net zo makkelijk een ander. Roem is zo vergankelijk. Neem Ruud Gullit. Er was in de afgelopen jaren geen grotere held en moet je nou eens kijken hoe ze lachen als het even minder gaat... Zo'n enquête is niet meer dan een momentopname. Ik ben heel blij dat het nu goed met mij gaat, maar het is beslist niet het hoogste doel in mijn leven om populair te zijn. Zelfrespect is voor mij de belangrijkste drijfveer. En het doet er niet toe of je de presentator van een quiz bent, of krantenbezorger. Ik hoef ook nergens bij te horen. Ik heb van mijzelf de overtuiging dat ik iets bijdraag. En dat is voldoende. Ron Brandsteder, presentator van een aantal veelbekeken televisieprogramma's, zoals dit seizoen de inmiddels beroemde Honeymoon Quiz, die elf keer wordt uitgezonden, brengt zijn schaarse vrije tijd veelal door in het gezelschap van zijn vrouw Yvonne en zijn zoontjes Rickey en Robert. Toch is Brandsteder regelmatig, ongeveer één keer in de twee weken, te vinden op de Ajax-tribunes in de hoofdstad. Naast tennis, lezen, films bekijken, lekker eten, surfen, hardlopen, grammofoonplaten verzamelen en motorrijden behoort Ajax tot zijn grootste hobby's. Dertig jaar Ajax "Ik ben rood-wit opgevoed", zei Ron onlangs in het Eindhovens Dagblad. "En dan bedoel ik niet PSV", voegde hij er schielijk aan toe, "Het is een liefhebberij. Ik kom al dertig jaar bij Ajax en mijn vader, die in de Watergraafsmeer tegenover het Ajax-stadion is geboren, heeft er zijn hele leven gevoetbald. Hij is wel nooit verder gekomen dan de reservebank van het tweede elftal, maar goed. Toen ik een jaar of tien was namen mijn vader en moeder mij al mee naar De Meer. Het Ajax-gevoel zit al geruime tijd héél diep." Wat ook heel diep zit is zijn drang om amusementsprogramma's te maken. Andersoortige TV-uitzendingen presenteren hoeft van Ron Brandsteder niet zo. "Ik ken mijn beperkingen. Ik zie mijzelf als een kok van een bekend restaurant, waar het gezellig toeven is. Maar er zijn nu eenmaal gerechten waar ik niet aan toekom. Die worden in mijn restaurant nu eenmaal niet geserveerd." Talentvolle Brandstedertjes Dat Ron Brandsteder voorlopig in Nederland TV-programma's blijft maken en niet een overstap naar de oosterburen waagt, heeft veel, zo niet alles, te maken met zijn twee nog jonge kinderen. "Ik wil hun ontwikkeling niet missen", besluit de entertainende Ajax-fan Brandsteder, "Want het zijn voetballertjes hoor, mijn zoontjes. Maar daar zeg ik verder niks over, want anders staat PSV morgen op de stoep. En dat kunnen we niet hebben natuurlijk. Hahaha!" AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 65