kan bl meer nog zijn" In gesprek met Ruijter Nico "Ik denk dat Ajax nog veel meer kan zijn wanneer bij alle mensen, in alles wat Ajax is, dat besef doordringt dat we elkaar nodig hebben. Dat is het werkelijke Ajax-gevoel." Woorden van Nico Ruyter, Ajax-adept in hart en nieren en actief betrokkenen bij de ontwikkeling van de Supportersvereniging Ajax. Supportersvereniging Ajax "Ajax-supporter ben ik al van jongs af aan. Zelf voetbalde ik in Wormer bij WSV. Naar Sport in Beeld en later Studio Sport keek ik eigenlijk alleen om Ajax te zien. Zonder Ajax mist zo'n sportprogramma, in mijn ogen, iets wezenlijks. Ik denk dat er in Nederland enorm veel van die specifieke, noem het maar Televisie-Ajax-supporters zijn. Daarnaast zijn er natuurlijk de supporters, mensen die er elke wedstrijd zijn, met daaronder weer de echte sfeermakers. Mensen die ontzettend veel over hebben voor hun club, sommigen die voor hun club leven. Sinds enkele jaren praat en denk ik in het kader van het Ajax- supportersproject mee om de sfeer bij Ajax nog enthousiaster en leuker te maken. In het begin was dat niet eenvoudig. Als ik die situatie kernachtig in enkele zinnen samenvat was het volgende aan de hand: er bestond geen contact meer tussen de meest fervente aanhang en de club. Die supporters steunden hun club, trainers en spelers, en zetten zich tegelijkertijd af tegen de club, directie en bestuur. Door de vaak grimmige sfeer in het stadion bleven ook andere trouwe supporters weg. Kortom, een negatieve ontwikkeling en mede daardoor minder sportieve prestaties waar feitelijk iedereen de dupe van werd. Ik denk dat bij alle mensen die met elkaar Ajax vormen steeds meer het besef is gaan leven, dat de een niet zonder de ander kan. Zoals dat in het veld trouwens al is. Voorop staan de prestaties van spelers, trainers en verzorgers. Als Ajax wint, dan hebben we allemaal gewonnen. Het bestuur zorgt voor zo optimaal mogelijke voorwaarden, directie en medewerk!st)ers AJAX MAGAZINE MAART 1993 hebben een hele klus om alles zo goed mogelijk uit te voeren. Vaders en moeders wier zoon bij de jeugdopleiding voetbalt. En vooral die jongens zelf die allemaal door hard trainen en veel over te hebben voor hun sport proberen in de selectie te komen. De vrijwilligers, kaartverkopers en suppoosten. De sponsors zijn in de afgelopen jaren steeds belangrijker geworden. Zij zorgen voor het grootste deel van de noodzakelijke financiën. Even belangrijk zijn de supporters. In een leeg stadion voetballen is niks. Het levert ook geen sfeervolle TV-beelden op en zo is het ook weer oninteressant voor sponsors. Je hoort spelers vaak praten over het unieke gevoel om in een vol stadion te spelen. De stemming, de aanmoedigingen en ook de teleurstelling als het niet gaat zoals het zou moeten, het zijn onmisbare factoren. Het belang van Ajax-supporters werd lange 61

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 61