Ohr what a night! Woensdag 13 mei 1992 Supportersvereniging Ajax column Colofon Colofon Supportersmagazine Eerste jaargang nummer 3, maart 1993 Supportersmagazine verschijnt acht keer per jaar Redactieadres: Postbus 94082 1090 GB Amsterdam Telefoon: 020-6936602 Redactie Supportersmagazine Majanka Keijer, Jeroen Kleijne, Eric Korver, Annerieke Kroeze, Jacqueline Kroeze, Cok Oostveen, Bob Oskam, Nico Smith, Marcel Vermeulen, Wim Zwaan, Floor Thoolen. Fotografie. Louis van de Vuurst Eindredactie Nico Smith Stel je voor. Je hebt als echte Ajax-fan geen kaarten kunnen krijgen voor de finale. Wat doe je dan? Juist, TV kijken en daarna naar het Leidseplein. Een massa mensen, tijden wachten, maar... daar zijn ze dan. Een uitzinnige van Gaal schreeuwt over de menigte heen. De 'jongens' zijn amper te zien, maar ach...we hebben gewonnen. Veel te snel is het voorbij. Nog even de kroeg in of naar huis? Het laatste maar. Teruglopend naar de auto, komt de spelersbus ons voorbij. Even zwaaien en weg zijn ze. Wij stappen ook in de auto. En dan op de Jan van Galenstraat staat de spelersbus! Vol op de rem natuurlijk. Vrolijke spelers zitten bovenop een politie auto, de Cup meetorsend. Bobby Haarms komt op ons af en zegt: "Wat een feest, hè?" De spelers stappen weer in. Wij in de 'achtervolging'. "Ach", denk ik nog, "die gaan toch richting de Meer." Maar nee, al eerder slaat de bus af. Bij een uitgestorven pleintje stoppen we weer. De hele club gaat een restaurant binnen. Aarzelend blijven we buiten staan. Als blijkt dat ook wij naar binnen mogen, begint de avond pas echt. De Cup op de bar, de spelers om ons heen. Vrolijk drink ik een biertje. Een nog steeds uitbundige Louis van Gaal, waagt een dansje. Met groot enthousiasme gaat van Praag achter het drumstel zitten. En dan zingen. "Geef mij maar Amsterdam" en vooral "We are the champions". Samen met de hele groep galmen wij dit lied meerdere keren. Nu pas kan ik Bobby Haarms volmondig gelijk geven: Wat een feest! Dit had ik zelfs niet willen ruilen voor gratis eretribunekaarten. Moe, maar in een opperbeste stemming rijden we laat in de nacht naar huis. "Misschien", gaat door mijn hoofd, "misschien in 1993 weer?" Jacqueline Kroeze AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 60