ld de Karrière 7 Foto: Louis van de Vuurst Deel 5 door Ruud Pompert Na de Fin Jari Litmarten, aanvoerder Danny Blind, middenvelder Alfons Groenendijk en corrector Rob Alflen is er in deel 5 van de serie "Karrière 7" ruimte gemaakt voor Ronald de Boer. Via zeven vragen belicht 'de teruggekeerde' aanvaller in het Ajax Magazine zijn leven en karrière. 1De Jeugd "Tegenwoordig zijn er een heleboel woonwijken bijgebouwd, maar toen ik opgroeide was Grootebröek eigenlijk niet meer dan een lang dorp aan een lange weg, de Zes Stedenweg. Die tweebaansweg loopt in Westfriesland van Enkhuizen via Bovenkarspel, Lutjebroek, Grootebroek en Hoogkarspel naar Westwoud. Grootebroek heeft door die langgerektheid geen echte dorpskern, zoals andere dorpen en stadjes dat wel hebben. Toch betekende dat niet dat het vervelend was om daar te wonen. Omdat Enkhuizen en Hoorn in de buurt van Grootebroek liggen en daar een bioscoop en een zwembad is, hadden we niet het gevoel dat we iets misten. We kenden het verschil met de grote stad ook niet. In zo'n dorp is lekker veel ruimte om te spelen en te voetballen. Frank en ik voetbalden vaak op een plein met garages. Ieder verdedigde dan een garagedeur. Thuis werden mijn vier jaar oudere zus, Frank en ik best wel met discipline opgevoed. Je wist bij ons thuis heel duidelijk waar de grenzen lagen. Maar binnen die grenzen kregen we alle vrijheid. Ja, genoeg vrijheid. Ik ben heel tevreden over hoe ik ben opgevoed en opgegroeid." 2. De Eerste Club "Mijn vader was vroeger een goede voetballer en heeft als prof nog een tijdje bij Alkmaar'54 gespeeld. Door een knieblessure kon hij het op dat niveau echter niet volhouden en ging naar de amateurs van Zouaven in Lutjebroek. Wanneer hij moest voetballen gingen Frank en ik altijd mee om te kijken. Maar meestal zagen we niks van zijn wedstrijd, omdat wij op een ander veld zelf aan het

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 56