Met wisselend succes AJAX 2 betaald voetbal De successen van ons tweede elftal zijn wisselend met een negatieve uitschieter tegen ADO Den Haag. Meer dan ooit moet dit jaar naar het resultaat worden gekeken, met het oog op klassering in de nieuw te vormen eredivisie voor tweede elftallen in het volgend seizoen, door Herman Bosschieter Na twee competitienederlagen werd op 22 november van het vorig jaar een wedstrijd gespeeld tegen NFC. uit Amstelveen ter gelegenheid van hun 50-jarig jubileum. Ajax kwam met 1-0 achter maar Tarik Oulida en Ron Willems brachten Ajax voor rust op voorsprong, 2-1. Na 2-2 wist Donnie Huysen de eindstand op 3-2 voor Ajax te brengen. In IJmuiden bleef de ontmoeting tegen Telstar er één van de gemiste kansen: 0-0. Oogstrelend Op de laatste speeldag vóór de winterstop zagen we tegen FC Utrecht eindelijk een wedstrijd, zoals wij die zo graag van onze jeugdige spelers zien. Met maar liefst 4-0 werd de tegenstander van de mat geveegd. Het deed ons allen deugd dat Clyde Wijnhard, na z'n blessure in mei 1992, in zijn eerste wedstrijd meteen driemaal het net wist te vinden. Grensrechters Anderlecht - Ajax in de Beloftencompetitie was de eerste belangrijke wedstrijd na de winterstop. Yaw, een 17-jarige voetballer uit Ghana, speelde met Ajax mee en liet geen slechte indruk achter. Wegens het niet opkomen van een grensrechter werd het op het laatste moment iemand vanuit de tribune gevraagd. Nu, dat hebben wij geweten. Door het geringe gezichtsvermogen van de lijnsman werd het -in overduidelijk buitenspel- 1-0 voor Anderlecht. André Ooyer maakte gelijk maar uit een fraaie combinatie met Lamptey (het eeuwige jeugdtalent van Anderlecht) werd het 2-1. Na weer een buitenspelsituatie werd 3-1 de eindstand. Het slechte optreden van de beide grensrechters nam niet weg, dat wij in aanvallend opzicht geen echte vuist konden maken. In de wedstrijd Excelsior - Ajax maakte Clyde Wijnhard na vijf minuten 0-1 en Menno van Appelen in de tweede helft 0-2. Excelsior kwam terug tot 1-2 maar Alfons Groenendijk bepaalde de eindstand op 1-3. Grote nederlaag In het Olympisch Stadion heeft Ajax 2 sinds mensenheugenis niet zo'n grote nederlaag geleden als tegen ADO Den Haag. Met maar liefst 6-2 werd het elftal op inzet, afwerking, mentaliteit en combinatievermogen afgetroefd. Bij rust stond het al 0-3. André Ooyer scoorde direct na de thee 1-3. Na een knal op de lat van Menno van Appelen en een zware overtreding in de daarop volgende tegenaanval, waar niet voor werd gefloten, scoorde ADO Den Haag 1-4. Donny Huysen wist nog wel 2-4 te maken maar via twee Haagse treffers werd het uiteindelijk 2-6. Straftraining... Door deze nederlaag konden de jongens kennis maken met twee straftrainingen van Bobby Haarms, die Gerard van der Lem (op bezoek in Auxerre) verving. Na het redelijk intensieve programma op zaterdagmiddag zal iedereen inmiddels bekend zijn met de exacte hoogte van "de heuvel" in het Amsterdamse Bos. ...en de gevolgen De eerstvolgende tegenstander, RBC, keek al na zes minuten tegen een 1-0 achterstand aan door Donnie Huysen die ook 2-0 scoorde. Voor de pauze werd het 3-0 door Menno van Appelen, die er na rust nog eens twee produceerde. Een goal van Michael Reiziger leverde de 6-0 eindstand op. De linksback van RBC zal zich Menno van Appelen nog lang heugen... In de bekercompetitie wist ons elftal de volgende ronde te halen door NVC uit Naarden met 0-2 te verslaan. Eredivisie In de wedstrijden tegen AZ en Feyenoord was de spanning om de "promotieplaatsen merkbaar. Een eindklassering bij de eerste vier geeft namelijk recht op een plaats in de volgend seizoen te vormen Eredivisie voor tweede elftallen. Om de punten in de wacht te slepen moet het oogstrelende voetbal soms plaats maken voor werkvoetbal. In de wedstrijd tegen AZ lukte dat, door een goal van Clarence Seedorf en een onvervalste hattrick in de tweede helft van Donnie Huysen. 4-0 winst in Alkmaar. Tegen Feyenoord kwamen we niet tot scoren en dankzij twee reddingen op de doellijn door André Ooyer en Alfons Groenendijk, wisten wij één punt mee te nemen. We hopen U in het volgende Ajax Magazine te melden dat ons elftal zich bij de eerste vier in de eindstand heeft kunnen plaatsen. AJAX M A Ti A 7 I N F MAART 1993 SS

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 55