Trainer Dick de Groot, altijd fel meelevend met zijn succesvolle ploeg. Foto: Louis van de Vuurst En dat gebeurde met succes. Op deze koude, donkere zaterdagmiddag namen we tenslotte verdiend de twee punten mee naar Amsterdam dank zij treffers van Patrick Bosschieter en Cees Vos (1-2). De eerste match na de winterstop tegen ODIN '59 was van een bedroevend gehalte. ODIN, versterkt met enkele veteranen, was ons wat betreft karakter de baas! Een 1-0 opgelopen achterstand kon pas ver in de tweede helft door Jan de Ronde worden rechtgetrokken. Wakker geschud door de slappe vertoning van een week eerder, startten we tegen Purmersteyn als vanouds. Er werd weer voor elkaar gewerkt en dat leverde een 2-0 zege op. Robin Kortlevers en Ramon Bravo waren de schutters. Rob Been sr. Ajax 3 Thuis tegen Buitenveldert ging onze ploeg vol goede moed het veld in, maar werd het toch een zeer slechte wedstrijd. Alleen in de eerste helft draaide het een kwartiertje lekker, goed voor een 3-0 voorsprong. Na de rust werd er teveel gepraat en te weinig gevoetbald. Gelukkig kon de tegenstander geen vuist maken, al wisten ze wel eenmaal tegen te scoren. Beursbengels - Ajax was erg aardig om te zien. De gastheren zetten zich voor 200% in en Ajax wist aanvankelijk de kansen niet te benutten. Pas na rust, na enkele omzettingen, kreeg Ajax greep op het middenveld en via Cees Vos (2x) en Johan de Vos wonnen we verdiend met 0-3. Tegen Nedlloyd leek het erop dat Ajax zich al in de winsterstop waande. Toch werd er een regelmatige 5-1 zege behaald. Dick van Wagtendonk, Arnie Brandts Rob Been en Mark Vrolijk (2x) waren de doelpuntenmakers. Halverwege de competitie voerde Ajax de ranglijst aan met 22 punten uit 11 wedstrijden. Na de winterstop troffen we Beursbengels weer. Ajax was oppermachtig. Sjaak Swart, Arnie Brandts, Dick van Wagtendonk, Michel Scorsolini en Ringo Spaargaren zorgden voor een 5-0 uitslag. Op bezoek bij De Volewijckers troffen we eindelijk weer eens een sterkere tegenstander. De thuiswedstrijd was al moeilijk verlopen en ook nu gaven zij leuk partij. Het duurde dan ook vrij lang voordat Ajax de leiding kon nemen. Het was Sjaak Swart, die een vrije schop op de hem bekende wijze in de bovenhoek krulde. Even later werd het 0-2 (Marcel Grootenboer) en leek de weerstand gebroken. Niets was minder waar. Het tempo zakte en dat gaf de groen-witten gelegenheid om terug te komen. Het was keeper Ron Dijkstra die ons met een paar fraaie safes op de been hield. Toen Ringo Spaargaren vervolgens 0-3 scoorde, was de dertiende zege een feit. De thuiswedstrijd tegen De Geuzen was een droevige vertoning. Hoewel Ajax vier maal scoorde via Johan de Vos (2x), Marcel Grootenboer en Ringo Spaargaren, speelde de ploeg heel ongeïnspireerd. Tenslotte nog iets over "de topper" tegen OSDOy de enige ploeg die ons nog een beetje weet bij te houden. Tegen de verwachting kon OSDO echter geen vuist maken en bij rust leidden we al heel simpel met 0-2. In de tweede helft kon onze opponent het helemaal niet meer volgen en moest het toezien hoe Ajax via goals van Johan de Vos (2x), Cees Vos (2x), Rob Been en Marco Bragonje uitliep naar 0-6. De titel komt met 30 punten uit 15 wedstrijden met een doelsaldo van 81-13 erg dichtbij. In het volgende Ajax Magazine hopen we de melding te kunnen maken van het kampioenschap. Frans Grootenboer. AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 52