Fraaie vooruitzichten Amateurs samengesteld door Wim Heisterkamp Dit keer alleen maar goede berichten van de zaterdagteams van Ajax. Het eerste elftal heeft nog steeds zeer fraaie vooruitzichten op de titel in de tweede klasse C. Het tweede team draait prima mee, terwijl Ajax 3 ongeslagen afgaat op het kampioenschap. Ajax 1 Ajax' laatste tegenstander van voor de winterstop bleek de eerste na die korte pauze te zijn: Volendam. In het Olympisch Stadion, speelden de gasten vanuit een meer verdedigende positie, hopend op een succesvolle counter. Ajax bleef echter rustig zijn kansen afwachten en hield achterin de zaak zorgvuldig gesloten. Opnieuw won Ajax met 2-0, met als gevolg dat Volendam als titelkandidaat zo goed als kansloos was geworden. De krachtmeting met VRC in Veenendaal was bij rust al beslist. Ajax speelde snel, de linies sloten goed aan en was daardoor VRC in alle opzichten de baas. Na 45 minuten stond het al 0-4 door goals van Jerry Kisoor, Ruud Vahrmeijer en Dennis Gerritsen. Na de hervatting nam Ajax gas terug maar de overwinning kwam geen moment in gevaar. V.R.C. scoorde nog wel, maar korte tijd later bracht Raymond Barkema de eindstand op 1-5. In de thuiswedstrijd tegen onze enige concurrent Zevenhoven gebeurde dan eindelijk, wat eens moest gebeuren. Een sterker Ajax benutte zijn kansen niet, had bovendien de pech een aantal malen de lat te raken en vond in de doelman van Zevenhoven een onoverkomelijk obstakel. En omdat Zevenhoven, dat vocht voor zijn laatste kans op een eventuele titel, tweemaal succesvol was in de tegenaanval, liep Ajax tegen zijn eerste nederlaag op. Voor de stand betekende dit, dat Ajax nu nog drie verliespunten minder had dan Zevenhoven. Dick de Groot en zijn mannen zijn nu gewaarschuwd om in het laatste deel van de competitie ook scherp te blijven. Ajax 2 Op het middenterrein van de paardenrenbaan te Alkmaar werd Jong Holland 2 door een superieur spelend Ajax met 0-6 afgedroogd. Na wervelende acties scoorden Cees Vos en Ringo Spaargaren voor rust 0-2 en na de thee vielen de doelpunten als rijpe appelen. Cees Vos, Ringo Spaargaren (2x) en Ramon Bravo maakten het halve dozijn vol. De thuiswedstrijd tegen Marken 3 kende een sprankelend begin. Reeds na acht minuten stond het 2-0, door twee fraaie goals van Marco Boendermaker. Het was onbegrijpelijk, dat Ajax daarop in een chaotisch geknoei verviel. Onze matige tegenstander wist zelfs terug te komen tot 2-2. In de laatste minuten schoot "Vrouwe Fortuna" middels Robin Pronk ons echter te hulp om de winst bij Ajax te brengen. Tegen Lelystad 2 liepen wij geheel onnodig tegen onze eerste nederlaag op. Ajax begon goed en nam na een kwartier een voorsprong door Stefan Pietersma. Door Dennis Gerritsen, op de foto in de aanval tegen Zandvoort, is de topscorer in de Tweede klasse C. Foto: Louis van de Vuurst knullige fouten in onze defensie nam Lelystad de leiding met 2-1. Richard Mettes zorgde voor een 2-2 ruststand. Lange tijd leek dat ook het eindresultaat te zullen worden, maar een paar minuten voor tijd gaven wij veel te gemakkelijk ook dat ene puntje nog uit handen: 3-2 verlies. Marken 3 was vervolgens -weer- de tegenstander. Die fysiek sterke ploeg, steunend op een "beul" van een spits die onze verdediging geen adempauze gunde, moest Ajax 2 tot het einde toe "pompen". 51

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 51