confrontatie met Zeeburgia. Ajax startte goed tegen het fysiek sterkere Zeeburgia maar miste vele kansen en de rust brak aan met 1-1. Na de hervatting dolven wij het onderspit en won Zeeburgia verdiend, maar geflatteerd met 4-1. De 7-0 zege op RODA '23 Cl in Bovenkerk doet vermoeden dat we daar een goede wedstrijd speelden. Dit was slechts ten dele het geval. Enkele spelers speelden beneden hun kunnen. De leuke reacties van het publiek maakten de wedstrijd extra aardig. Vriendschappelijk: Ajax C 2 - Lisse C 1 Günther de Haan en Frits Andriese Junioren D1 Tegen het fysiek zeer sterke Muiden hebben onze jongens een goede prestatie neergezet. Na een gelijkopgaande eerste helft, won Ajax met 2-0 van Muiden door twee doelpunten van Jürgen. Onze complimenten aan alle spelers voor de wijze waarop zij Muiden voetballend de baas bleven. Swift bleek aanvankelijk een moeilijk te bespelen elftal. Mede door hun verdedigende instelling werd er pas laat in de eerste helft gescoord door Ruben. Mike en Paul volgden dat voorbeeld, zodat de ruststand 3-0 was. Daarna trof Ajax nog twee keer doel door Dave en Paul. Einduitslag: 5-1. De ontmoeting tegen Waterwijk werd een matige vertoning. Ajax was veel sterker en de 7-1 overwinning is nog een matige afspiegeling van de krachtsverhoudingen. De doelpunten kwamen op naam van Lorenzo, Mike, Jermaine, Kevin, Jürgen en Erik (2x). Na een moeilijk begin kwam Ajax tegen NFC door Ruben op voorsprong, maar al snel maakten de Amstelveners gelijk. Door Dave en Ruben hadden we bij rust echter weer een positieve score. In de tweede helft toonde Ajax zich beter en door doelpunten van Ruben en tweemaal Paul werd alsnog een ruime overwinning geboekt: 2-6. Een ongemotiveerd spelend Ajax had toch weinig moeite met Amstelland in een zeer matige partij. Het enige vermeldenswaardige was de uitslag van 7-1, met goals van Ruben, Mike, Lorenzo en Kevin. Vriendschappelijk: Ajax - Rijnsburgse Boys 5-2. Günther de Haan en Wim Stuut Junioren D 2 Het is de hoogste tijd om iets over de D2 te laten weten. De tweede helft van de competitie is inmiddels al begonnen, hoewel het eerste deel nog niet is afgewerkt. In de Ajax-selectie dit jaar een paar nieuwe gezichten zoals die van doelman Joey Koers, de verdedigers Roy Papavoine en Mustafa Fransbergen, (schaduw)spits Brian Vink, rechterspits Virgil Trustfull en linksbuiten Ferdinand Katipana. Uit de reeks gespeelde wedstrijden doen we een greep. De wedstrijd met de hoogste uitslag. Die noteerde Ajax op de eerste wedstrijddag bij Buitenboys in Almere. In een oogstrelende eerste helft werd het 0-8. Helaas zette zich dit in het tweede gedeelte niet door en bleef de score net onder de dubbele cijfers. De beste wedstrijd tegen Amstelland uit. Door snel - één keer raken - samenspel, kreeg de fysiek sterkere tegenstander geen vat op ons en wonnen we verdiend met 0-3. De moeilijkste wedstrijd was die tegen AS '80. We hadden het daar in Almere vanaf het eerste moment erg lastig tegen een fanatieke tegenstander en leden ons eerste puntverlies. Op de valreep sleepten we een gelijk spel uit het vuur(2-2). De belangrijkste wedstrijd was tegen Abcoude, dat nog zonder puntverlies was. We speelden geconcentreerd en met overtuiging, wat een 3-1 zege opleverde. We ontkomen tenslotte niet aan de slechtste wedstrijd. Die speelden wij tegen Bij rust stonden wij met 1-0 achter. Met veel inzet poogden wij de wedstrijd nog een andere wending te geven, maar waren ongelukkig met onze acties. Meer dan de gelijkmaker wisten we dan ook niet te maken. Ed Lefeber Spektakel op Voorland, waar de jeugdelftallen van Ajax hun thuiswedstrijden spelen. Foto: I nu is van dp Vuurst AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 49