Een beeld uit de competitiewedstrijd tussen Ajax A1 en FC Groningen A1. Foto: Louis van de Vuurst dit elftal te vaak niet thuis. Een groot aantal spelers is veel te veel met zichzelf bezig en te weinig met de ploeg. Van ADO, PSVen Feyenoord (2x) werd verloren en met nog zeven wedstrijden te gaan, lopen wij opnieuw achter de feiten aan. Kampioen worden is leuk, maar veel belangrijker voor de ontwikkeling van de spelers is dat de ploeg zich eens een aantal wedstrijden collectief laat zien. Cas Harms Junioren A 2 Omdat er vaak in wisselende opstellingen moet worden aangetreden zijn de uitslagen en prestaties navenant. Dat de spelers behoorlijk meekomen in deze landelijke competitie stemt tot tevredenheid. Vooral bij de spelers is de teleurstelling dikwijls groot als de kracht of de "goede instelling" ontbreekt, die in een bepaalde wedstrijd een elke grote rol speelt. De opgave om elke keer weer te moeten presteren is voor vele spelers een hele opgave. Het is goed te weten, dat de technische leiding, trainer "Spitz" Kohn, alles op de juiste waarde weet te taxeren. Wat de wedstrijden betreft, tegen Cambuur werd 2-2 gespeeld. Meer zat er, gezien het grote aantal jonge spelers niet in. Dave van der Bergh en Jeffrey de Jong scoorden. In en tegen Emmen moet flink strijd worden geleverd. Het werd uiteindelijk 1-0 in ons voordeel door een goal van Dave van der Bergh. Nicky van Aart stond na lang blessure-leed weer onder de lat. Tegen FC Utrecht speelden we een van onze betere wedstrijden. Ook na de comfortabele 2-0 voorsprong bij rust bleven we de ontmoeting beheersen. Er werd nog twee keer gescoord door Björn Lindenbergen en Richard Post. De overige spelers "scoorden" meer dan een voldoende in deze wedstrijd. Uit uitduel tegen AZ was gezien de stand een "topper" en vooral in de tweede helft, met tien man, het aanzien meer dan waard. Door het heen en weer golvende spel en de talrijke kansen was het tot de laatste minuut boeiend. Het verlies van 3-2 kwam hard aan en de teleurstelling bij de spelers was groot. Begrijpelijk, "alles uit de kast" gespeeld met tien man en dan met lege handen naar huis moeten gaan is niet leuk. Kiki Musampa en Richard Post scoorden. Teun Bogaard Junioren B 1 Om over dit elftal een compleet verslag te maken hebben we aan een heel Ajax Magazine nog niet genoeg. Na de winterstop heeft het team alweer drie wedstrijden gespeeld, met een doelsaldo van 26 voor en 1 tegen. Daarmee kwam het totale saldo van 143 voor en 8 tegen! Dat zegt al genoeg over de kracht van de B 1 in deze afdeling. Gemiddeld wint het elftal elke wedstrijd met dubbele cijfers en u begrijpt, dat het niet doenlijk is al die doelpunten te beschrijven. Het is te hopen, dat we snel wat toernooien gaan spelen waarin we ons met buitenlandse clubs en enkele goede Nederlandse ploegen (Feyenoord en PSV) kunnen meten. Daar moeten wij het van hebben en niet van de competitie. Dat is een verplicht nummer met het oog op de nieuw te vormen competitie in het volgend seizoen. De uitslagen van de laatste wedstrijden waren: Ajax - Voorland 5-0, Ajax - ADO '20 9-1 en Ajax - Purmersteyn 12-0. Tijdens de winterstop namen we deel aan een internationaal zaalvoetbaltoernooi in Duitsland, waar we teleurstellend zevende werden. Met zaalvoetbal had het niets te maken, het leek meer op ijshockey. Toch was het voor de spelers een goede leerschool, al voelen wij ons op gras beter thuis Rolf Grootenboer Junioren B 2 Ondanks de harde wind speelde Ajax B 2 tegen Argon een goede vriendschappelijke wedstrijd. Na een 3-0- voorsprong bij rust won Ajax tenslotte met 7-5. De goals werden gemaakt door Orpheo Nok (3x), Arno Splinter, Angelo Droogh, Jimmy Guy en Luciano van Kallen. Orpheo Nok Tegen DWV (mijn vorig club), waren we wat zenuwachtig. We wisten dat het een goede ploeg was, want we hadden er al een keer van verloren. Lange tijd bleef de stand 0-0. De wedstrijd was wat tam en er gebeurde weinig spectaculairs. Toen Orpheo Nok in de tweede helft scoorde speelden we meteen veel zekerder. Het spel werd nu ook wel wat harder, maar Ajax was de betere ploeg. We kregen ook nog wel een paar kansen, maar de stand bleef 1-0 en we waren blij met die overwinning. Kwesi Junioren C 2 DWS C 1 tegen Ajax was een wedstrijd tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. DWS vergat in de eerste tien minuten de kansen te benutten, Ajax deed dat daarna wel. Via een paar goede aanvallen en direct voetbal kwamen we op voorsprong, wat uiteindelijk tot een 0-4 overwinning leidde. Met windkracht 10 begon de uitwedstrijd tegen de Cl van Almere en het leek daardoor meer op een loterij, goed voetbal was onmogelijk. Bovendien waren een paar jongens niet in hun beste doen. Tenslotte werden de punten verdeeld (3-3). Omdat we de eerste wedstrijd van ze verloren hadden, keken wij uit naar de AJAX MAGAZINE MAART 1993 47

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 47