Jeugdoverzicht door Wim Heisterkamp. AAeer dan ooit staat de jeugdopleiding van Ajax in de belangstelling. Zeker door het vertrek van een aantal spelers naar diverse oorden, vaak met als hoofdbestemming Italië, is het van belang dat nieuw talent vanuit Voorland doorstroomt. Het doel is "die vier lichtmasten" aan de Middenweg. Het opleiden is primair. En in samenhang daarmee moet de jeugd in de competitie zo hoog mogelijk zien te eindigen. Oordeelt U zelf over de prestaties van de Ajax-jeugd. Junioren A1 Ajax Al deed in de winterstop in Duitsland mee aan een zaalvoetbaltoernooi van SV Göttingen. In Ajax' groep, met naast de organiserende vereniging ook JSG Bergdorfer en FC Sankt Pauli, eindigden onze rood-witten na ruime overwinningen op de eerste plaats. Hoewel niet gewend aan zaalvoetbal, werd er goed gespeeld. In de tussenronde werd met 3-1 van Hannover '96 verloren, maar vervolgens werd JSG Obere Garte met 7-2 verslagen. Door dit resultaat werd Bayern München onze kwartfinale-tegenstander. Ondanks het betere spel verloor Ajax met 2-1 en was zo uitgeschakeld voor de finale die door Bayern München werd gewonnen. Vervolgens werd deelgenomen aan het juniorentoernooi te Lindenberg in het Duitse Allgau. Ajax speelde een zeer goed toernooi. Door het attractieve voetbal was onze ploeg na de eerste dag publieksfavoriet. In de eerste wedstrijd werd Fortuna Diisseldorf (de winnaar van 1992) met 4-1 verslagen en 1860 München moest er met 3-8 aan geloven. Op de tweede dag verliep de eerste wedstrijd tegen de selectie van Vorarlberg wat moeizaam (3-2 winst), maar tegen FC Zurich liep het weer als een trein (7-3). Ajax bereikte de eindstrijd door in de halve finale St. Gallen met 6-1 te verslaan. In de finale trof Ajax... Fortuna Dusseldorf. Misschien lag het aan onderschatting, maar favoriet Ajax werd door Fortuna met 6-3 verslagen. Al met al was het een prima toernooi voor Ajax, met een tweede plaats en een fijn, lang weekeinde in de gastvrije streek Allgau. Hans Bijvank In competitieverband speelde Ajax Al na de winterstop zeer wisselvallig. Tegen Willem II werd er goed gevoetbald en met 3-1 gewonnen. Tegen het nog puntloze FC Groningen was het spel daarentegen niet om aan te zien, ondanks de 2-1 zege. In een vriendschappelijk duel met Feyenoord werd met grote cijfers gewonnen en ook tegen DWS ging het op een zeer moeilijk bespeelbaar veld alleszins redelijk. Maar toen opnieuw tegen Feyenoord moest worden aangetreden, nu voor de competitie, was het weer zeer pover. Wanneer het er echt om gaat geeft 46 AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 46