6. KNVB Beker PSV - Ajax Bijzonderheden Ajax heeft zich in Mierlo op de topper van de vaderlandse competitie voorbereid. Ondanks een geweldig veldoverwicht weet Ajax andermaal niet in Eindhoven te winnen. Speltechnisch en tactisch toont Ajax zich veruit de meerdere maar vooral na de rode kaart voor Jan Heintze vecht PSV zich karaktervol terug. Vijf minuten na rust krijgt Jan Heintze na een tweede gele kaart het "rood" te zien van scheidsrechter Mario van der Ende. De volgende spelers worden bestraft met geel: Gica Popescu, Ernest Faber en Berry van Aerle van PSV en Stanley Menzo van Ajax. In de 44e minuut stopt Stanley Menzo een strafschop van Romario. Commentaar Wim Kieft: "Toen Jan Heintze die rode kaart kreeg dacht ik: hoe komen wij heelhuids uit deze hel? Ajax had ons tot dat moment volledig weggespeeld." Louis van Gaal: Ajax was de eerste helft superieur en na rust matig. Wij gaven PSV de gelegenheid terug te komen....Ik zit met een enorme kater. Wij hebben een enorme kans laten liggen om PSV op achterstand te zetten. Hans Westerhof: "Ajax heeft een halfuur uitstekend gespeeld. Het schitterende doelpunt van Bergkamp was de eerste domper. De tweede was de gemiste strafschop van Romario en de derde de rode kaart voor Heintze. Als je dan toch wint, heb je veel meer veroverd dan twee punten." Romario: "Het verleden is vergeven en vergeten. Wij worden weer kampioen." In de kwartfinale van het KNVB-Bekertoernooi keek Ajax vlak na rust tegen een 2-C achterstand aan. Na goed doorzetten van invaller Michel Kreek bracht Dennis Bergkamp Ajax dichterbij de Tukkers (foto). Na de gelijkmaker van Mare Overmars slaagde Ajax er in de verlenging in de halve finale te bereiken. Scheidsrechter: FC Twente:: Trainer: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 17 februari 1993 FC Twente - Ajax 2 - 4 (1-0, 2-2, 2-4) Kwartfinale KNVB-Beker Stadion: Het Diekman, Enschede 15.500 Roelof Luinge De Koning; Zwijnenberg (60. Elzinga), Paus, Hoogma, Karnebeek; Vurens, Van Halst, Arts, Kool; Polley (68. Pahlplatz), Mols. Rob Baan Menzo; Silooy, Blind, Alflen, F. de Boer; Vink (106. Groenendijk), Bergkamp, Davids (56. Kreek); R. de Boer, Pettersson, Overmars. Louis van Gaal 39. 1 - 0 Vurens, 53. 2 - 0 Hoogma, 58. 2 - 1 Bergkamp, 79, 2-2 Overmars, 91.2-3 Alflen, 93. 2 - 4 Vink Bijzonderheden Op de maandag vóór FC Twente - Ajax maken Dennis Bergkamp en Wim Jonk tijdens een een persconferentie in Gouda bekend dat FC Internazionale uit Milaan met ingang van het volgende seizoen hun nieuwe club wordt. Gele kaarten voor Wifried Elzinga en Ruud Kool van FC Twente en Rob Alflen van Ajax. Na de wedstrijd wordt in Hilversum tijdens de uitzending van Studio Sport de loting voor de halve finales verricht. Op 31 mei zal Ajax daarin spelen in een uitwedstrijd tegen de winnaar van de nog te spelen kwartfinale FC Zwolle - Feyenoord. Voor de wedstrijd deelt Ronald de Boer chocaladerepen uit aan het publiek, met daarop een dankwoord aan de Twente-supporters. Bij Ajax ontbreekt Wim Jonk met een Achillespeesblessure. AA A r. A 7 I KI C AA A A DT 1QQ2

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 43