3. 4. Ajax - Vitesse Bijzonderheden Met bijna 19.000 toeschouwers is het Ajax- stadion vrijwel uitverkocht. Het duel was oorspronkelijk vastgesteld op 25 oktober 1992. Door hevige regenval was de grasmat van het Ajax-stadion toen onbespeelbaar en een uur voor de wedstrijd gelaste scheidsrechter Higo Luijten het duel toen af. Gele kaart voor Vitesse-speler Erwin van de Looi. Edgar Davids wordt na afloop gehuldigd als de Man of the Match. Hij krijgt de prijs uit handen van Ronald de Boer, de aanvaller van FC Twente die als toeschouwer aanwezig is. Hoogtepunt van de wedstrijd is het tweede doelpunt van Ajax, op aangeven van Wim Jonk gemaakt door Dennis Bergkamp. Go Ahead Eagles - Ajax Bijzonderheden Gele kaart voor Dennis Hulshoff na een overtreding op zijn vroegere clubgenoot Mare Overmars. Dan Petersen valt geblesseerd uit en wordt vervangen door Michel Kreek. Balbezit voor Go Ahead-keeper Ensink. De Deventer goalie kon echter niet voorkomen dat hij in de wedstrijd tegen Ajax zes keer werd gepasseerd. Twee van de zes treffers werden gemaakt door Marciano Vink. Ajax - Sparta Bijzonderheden Ajax presenteert de nieuw aangekochte Ronald de Boer meteen in de spits van de aanval, waar hij de nog steeds niet volledig fitte Stefan Pettersson vervangt. Ronald de Boer zet zijn hernieuwde Ajax-optreden luister bij door het zesde doelpunt voor zijn rekening te nemen. Met 19.441 toeschouwers is het Ajax- stadion zo goed als uitverkocht. Gele kaarten voor Sonny Silooy en Ton Pronk Commentaar Ronald de Boer "Ik ben sterker geworden, heb meer ervaring en kennis van de tegenstanders, maar ik heb vooral meer zelfvertrouwen gekregen. En daar staat of valt het voetbal toch mee." Commentaar Louis van Gaal: "Ik ben bang dat behalve Dennis Bergkamp ook Wim Jonk zal vertrekken. Ik heb dat vorig jaar al gezegd. Iedere voetbalkenner kan wekelijks zien over welke kwaliteiten Jonk beschikt. Als ik trainer van een buitenlandse topclub was, wist ik het wel. Ik zou Bergkamp en Jonk allebei nemen. Het is gewoon een fantastisch koppel." Herbert Neumann: "Als je verliest kun je beter niet te veel zeggen. Maar dit Ajax verdient een Riesenkompliment" Dan Petersen was in het duel Ajax - Vitesse één van de uitblinkers. Op de foto wordt de Deense buitenspeler hardhandig van de bal gezet door Vitesse-verdediger Arjan Vermeulen. Louis van Gaal: (Over Ronald de Boer) "Hij had meer moeten scoren maar hij heeft toch een goede wedstrijd gespeeld. Hij was altijd aanspeelbaar, sterk in de kleine ruimte. Maar nogmaals, zijn scorend vermogen was te gering." Rob Jacobs: "Het verschil tussen PSV en Ajax is gigantisch. Tegen PSV verzuimden we woensdag een punt te halen. Hier hebben wij een ongelooflijke voetballes van een superieure tegenstander gehad." Dennis Bergkamp: (Over een mogelijk transfer) "Ik ben er nog niet uit. Gun mij nog even de tijd om na te denken. Op dit moment een beslissing nemen zou verkeerd zijn. Mijn aandacht concentreert zich voorlopig op Ajax." AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 39