Foto: Louis van de Vuurst Van de voorzitter Het vertrek, straks, van Wim Jonk en Dennis Bergkamp naar Italië verdient een compliment aan beide spelers en club. Het stemt de club ook bedroefd om deze talenten over enige tijd bij Ajax niet meer te kunnen bewonderen. Toch blijft de toekomst voor Ajax er goed uitzien. Grote zorg bestaat er echter omtrent het racisme rond de voetbalvelden waarbij onze voorzitter een oproep doet aan onze supporters. Gericht bezig zijn teger "Partir, c'est mourir un peu" "Partir c'est mourir un peu" luidt een bekend Frans gezegde. "Vertrekken, dat is een beetje sterven". Wim Jonk en Dennis Bergkamp zullen dat zeker voelen bij hun transfer naar Inter. Wij echter ook. Ik heb altijd gemengde gevoelens wanneer een speler bij ons vertrekt. Men moet de zaak namelijk van twee kanten bekijken. Ter eerste is er natuurlijk altijd het sportieve verlies en dat stemt me verdrietig. Maar Ajax leidt nu eenmaal topspelers op en wanneer ons elftal zich in de kijker speelt tijdens bijvoorbeeld een Europees tournooi als de UEFA-cup, dan is het rechtstreeks gevolg daarvan dat men als eerste bij ons aanklopt om de toppers onder onze toppers weg te halen. Zo is het altijd bij Ajax geweest en zo zal het ook altijd blijven. Het geeft echter een extra druk op onze jeugdopleiding om met behoud van de strenge kwaliteitseisen zo regelmatig mogelijk talenten te af te leveren. Ajax mag zich dan ook gelukkig prijzen dat ze daar door de jaren heen uitstekend in geslaagd is, en ook nu dienen de nieuwe talenten zich al weer aan. Bestuurlijk kun je daar slechts een optimaal contractbeleid aan toevoegen, zodat een speler voldoende geld opbrengt om, waar nodig, gerichte aankopen te doen. Ook daarin zijn we geslaagd, dus onze toekomst blijft er goed uitzien. Met name omdat onze direkteur betaald voetbal, Louis van Gaal, zo uitstekend ziet wat voor Ajax nodig is, maar vooral ook wat niét nodig is. Dennis en Wim, we zullen jullie prestaties bij Inter blijven volgen en we feliciteren jullie van harte met jullie overstap. We zijn er trots op, dat het alweer Ajacieden zijn die in Italië furore zullen gaan maken, al zullen we jullie erg missen. AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 30