Het technisch realisme Edgar Davids Interview Foto's: Louis van de Vuurst De taakbewuste technicus door Raymond Bouwman Het ritueel wordt iedere training met zorg uitgevoerd. De jutezakken met trainingsballen worden door de eerste spelers het veld op gesjouwd, ledereen heeft zo zijn eigen manier om de training te beginnen. Even lekker een balletje naar elkaar trappen, rustig aan. Wanneer Edgar Davids het hek doorgaat, zoekt hij direct een bal uit. Zonder ook maar één van zijn medespelers een blik waardig te keuren, gaat hij aan de slag. De bal danst vanaf zijn linkervoet op zijn rechter, wordt teruggehaald onder de voet en via een bijna onzichtbare beweging weer meegenomen. "Ik moet altijd even weten of het er nog is," zegt Edgar. Pas als hij zijn eigen vaardigheidstest heeft gehad, wordt de blik omhoog gericht en wordt hij zich weer gewaar van de omgeving. Als de training daarna begint, verandert de balverliefdheid in een gedreven nauwgezetheid. Je ziet de basiselementen van zijn talent, techniek en fanatisme. Elementen die een in de voetbalwereld unieke symbiose vormen. "Ik ken inderdaad niet zoveel spelers die deze twee eigenschappen allebei hebben," erkent Davids, "Het is vaak toch één van de twee. Ik heb ook geen idee waardoor het komt dat het in mijn spel wel zit. Het is nooit anders geweest. Toen ik op straat voetbalde ging het al zo. Ja, de nadruk lag natuurlijk wel meer op de techniek, maar als het erop aankwam, kon ik er fanatiek tegenaan gaan. Logisch, want ik speelde met goede voetballers als Ulrich Landvreugd, die nu bij Cambuur speelt, en mijn broer Ricardo. We maakten ons niet druk om het maken van doelpunten. De enige score die echt telde was hoeveel keer je de anderen piepelde tegen het aantal keren dat je zelf werd gepiepeld. Het hoogtepunt was daarbij altijd het poorten. Als je werd gepoort, hoorde je dat de hele AJAX MAGAZINE MAART 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 22