simpel O-1 scoorde en het lot voor de Duitsers getekend was. Bij die uitslag bleef het, nog maar een schamele afspiegeling van de werkelijke krachtsverschillen. Sedert 1980 had Kaiserslautern in eigen huis niet meer verloren. Nu was dat record gesneuveld. Op een manier zoals alleen Ajax dat maar kan. Met een elftal dat in staat is op allerlei manieren goed te spelen. De klasse van het elftal komt het beste tot z'n recht bij Europa Cup-wedstrijden en toppers in de competitie. Wanneer ook in de "eenvoudige" wedstrijden de scherpte wordt teruggevonden kunnen we nog mooie tijden tegemoet gaan. Loting De loting op 15 december toverde het Franse Auxerre uit de champagnekoeler. Op 3 maart gaat de reis naar Auxerre in midden Frankrijk en veertien dagen later wordt de strijd in het Olympisch Stadion beslist. "Het Ajax van Frankrijk", zo wordt Auxerre genoemd. "Alle acht clubs in deze ronde zijn sterk", zei voorzitter van Praag na de loting, "in elk geval sterker dan de deelnemers aan de Champions League". En daar werd niets teveel mee gezegd gezien het rijtje van deelnemers:Real Madrid, Paris Saint Germain, Roma, Borussia Dortmund, Benfica, Juventus, Auxerre en Ajax. Het zijn namen die bij het publiek zeer tot de verbeelding spreken. Bergkamp In het vorige Magazine sprak Dennis Bergkamp over de verkiezing van de Europees Voetballer van het Jaar door het waarbij door aanhoudende regen en natte sneeuw van normaal voetbal absoluut geen sprake kon zijn. Het publiek moest enorm veel ontberen om de negentig minuten uit te zitten. En dan ook nog je club met 1-0 zien verliezen, terwijl ons team het wéér liet afweten wanneer het om het benutten van kansen ging. Jammer dat de wedstrijd onder die omstandigheden moest worden gespeeld. Nu werd het een loterij, met Twente als meeste gelukkig. Ajax kon zijn wonden gaan likken en zag de achterstand in de competitie aanzienlijk oplopen. Kwartfinales Veel tijd om over de nederlaag tegen FC Twente na te denken was er niet, want op zondag werd de busreis aanvaard naar Kaiserslautern voor de returnwedstrijd tegen de plaatselijke FC. Na dat échec tegen FC Twente was menigeen er niet gerust op dat de 2-0 voorsprong genoeg zou zijn om onze ploeg heelhuids door deze ronde heen te krijgen. Bovendien was het nog maar weinig clubs gelukt op de Betzenberg enig succes te boeken. Kaiserslautern leek daar onverslaanbaar. Ajax kon op een warm onthaal rekenen. Een allesbehalve fitte selectie trok richting Duitsland. Gelukkig vielen de blessures mee. Vink, Bergkamp en Jonk konden aantreden. Wat zich al eerder had afgespeeld herhaalde zich: onder druk is ons elftal op z'n best. Geen moment zag Kaiserslautern kans Ajax in de problemen te brengen. Van die zogenaamde "Hel van de Betzenberg" bleef niets over. Het gevreesde publiek viel stil, behalve de Ajax-aanhang, toen Rob Alflen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 In Groningen, traditioneel een lastige omgeving voor Ajax, werd een vrij eenvoudige 3-0 overwinning behaald. Ron Willems was de maker van het tweede doelpunt. In de eerste week van het nieuwe jaar werd bekend dat Willems Ajax zou verlaten om zijn krachten in dienst te stellen van het Zwitserse Grasshopper Club. toonaangevende blad France Football. Hij gaf Hristo Stoichkov een grote kans, maar noemde ook Michael Laudrup en Ronald Koeman. Het werd evenwel -voor de derde keer- Marco van Basten, die zich daardoor in het rijtje schaarde van Johan Cruyff en Michel Platini. Stoichkov werd tweede en, jawel...Dennis Bergkamp eervol op de derde plaats. Een prachtig resultaat en een felicitatie voor Dennis is hier zeker op z'n plaats. De club is natuurlijk zo trots als een pauw! Transfers Op de valreep van het oude jaar bereikte ons het bericht over de transfer van John van Loen naar Feyenoord. Een week later vond Ron Willems emplooi bij Grasshopper Club in Zwitserland, de club van Leo Beenhakker. Uiteraard wensen wij beide heren al het goede toe in hun nieuwe omgeving. Louis van Gaal heeft besloten de opengevallen plaatsen te laten innemen door spelers uit de eigen school, zoals dat Ajax betaamt. Bij de A-selectie begroeten wij Dick van Burik 19) en Clyde Wijnhard (19). Ook deze spelers alle succes toegewenst! Tegen FC Kaiserslautern toonde Ajax zich voor de duvel niet bang. Na de 2-0 winst in Amsterdam (met een vroeg doelpunt van Edgar Davids) leverde ook het bezoek aan de gevreesde Betzenberg winst op:1-0 9

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 9