afwezigheid overigens uitstekend vervangen door Edwin van der Sar, werd min of meer getest in een jubileumwedstrijd tegen NFC in Amstelveen. Hij bleek gereed te zijn om zich met de ploeg te prepareren voor het eerste duel in het Olympisch Stadion. De berichten vooraf beloofden nogal wat. Zeker wat de uitwedstrijd betrof. Het was derhalve zaak in eigen huis een goede score neer te zetten om niet al te nerveus straks de tweede wedstrijd tegemoet te hoeven zien. Het werd een lekker avondje Europa Cup voetbal met Bergkamp en Vink "voorin" en Alflen in de plaats van de geblesseerde Pettersson. Ajax scoorde binnen de minuut 1-0 door Edgar Davids, een flinke opsteker. Ajax had de tegenstander vervolgens goed onder controle maar doelpunten bleven vooralsnog uit. Het feest werd compleet door de goal van Jonk, waardoor velen Ajax al met meer dan één been in de kwartfinales zagen staan. Dat leek wat voorbarig, want spelen op de Betzenberg moest wel iets heel bijzonders zijn. Weinig clubs waren daar in het verleden heelhuids vandaan gekomen. Zelfs Barcelona ontsnapte het vorig seizoen in het Europa Cup tournooi maar net de dans. "Maar", zei Louis van Gaal. "Ajax is geen Barcelona". Nummer één. Tussen de bedrijven door viel ons oog op het bericht dat Ajax nog altijd als nummer 1 stond genoteerd op een ranglijst van de beste honderd clubs in de wereld Die lijst, zo lazen we in Voetbal International (die het weer overnam van het Duitse Bild Zeitung), wordt samengesteld op basis van de prestaties in de competitie en de Europa Cup waarbij er een vermenigvuldigingsfactor wordt gehanteerd naar aanleiding van de sterkte van de competitie. Hoeveel waarde hieraan moet worden toegekend valt niet te zeggen. Hoe dan ook, onze club heeft een flinke voorsprong op nummer twee (Real Madrid) en nummer drie (Milan). Vier staat Torino, vijf is Atlético Madrid en Juventus staat op de zesde positie. Voor de volledigheid: Feyenoord: 22ste, PSV: 41ste en Vitesse: 51 ste. Het is maar dat U het weet! AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 Onder barre omstandigheden werd in het Olympisch Stadion van FC Twente verloren. In de storm ging gingen de Enschedeërs er met een 1 -0 zege vandoor. Ron Willems. Het was inmiddels 29 november en Ajax stond voor de taak in het hoge noorden FC Groningen te bekampen. De Groningers waren niet in al te beste vorm. Men had te maken met nogal wat blessures en de resultaten bleven uit. In zo'n situatie kan een dergelijke club soms helemaal opveren, zeker wanneer Ajax op bezoek komt. De onzen wisten echter ook waar ze aan toe waren. Nieuw puntverlies kon wel eens fataal zijn voor een goede plaats op de ranglijst. Beiden ploegen moesten dus eigenlijk winnen. Een tegenvaller was dat Dennis Bergkamp niet fit genoeg was vanwege een lichte spierblessure. Daardoor kreeg Ron Willems de kans zich te manifesteren. Het kan voor een speler soms opmerkelijk lopen. Zoals bijvoorbeeld met Ron Willems. De ene week speel je een jubileumwedstrijdje met Ajax 2, een paar dagen later val je in bij een Europa Cup wedstrijd, vervolgens een plaats in de basis van het eerste elftal en dan een nieuwe club in Zwitserland. Willems en Vink zorgden voor de eerste en tweede goal, niet de minst belangrijke treffers. De door Blind benutte penalty bracht een overduidelijke 3-0 overwinning op het scorebord. Ajax had een belangrijke wedstrijd gewonnen en bewees andermaal onder druk erg goed te kunnen voetballen. Feyenoord, Kaiserslautern, Vitória Guimaraes, het zijn allemaal goede voorbeelden. Extra jammer is het dat juist op momenten dat men het niet verwacht, puntverlies geleden wordt. Barre omstandigheden Puntverlies werd bij voorbeeld geleden tegen FC Twente in een wedstrijd die onder barre omstandigheden werd gespeeld. De ontmoeting was verplaatst naar de vrijdagavond (4 december) vanwege de tweede ontmoeting tegen Kaiserslautern op dinsdag 8 december. Hierdoor moest ook de bekerontmoeting tegen MW worden verplaatst, naar woensdag 13 januari... Het werd een voor Ajax dramatische avond, 7

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 7