kroniek Ajax nog altijd nummer één...! door Tijn Middendorp foto's: Louis van de Vuurst Jawel, u leest het goed. Ajax is nog altijd nummer één. Nummer 1 op een lijst van de beste honderd clubs ter wereld. Nu worden er wel meer van dat soort ranglijsten gepubliceerd, maar het blijft een mooi gezicht: Ajax bovenaan en daaronder vele prominente clubs. In deze kroniek gaan we op weg naar de winterstop en kijken wij vooruit naar wat ons nog te wachten staat. In de competitie hadden wij te maken met wat ups en downs. Tegen relatief zwakke tegenstanders werden kostbare punten ingeleverd terwijl als "lastig" bekend staande uitwedstrijden winst opleverden. Door FC Kaiserslautern te verslaan werd met vlag en wimpel de kwartfinale van het UEFA-Cup-toernooi bereikt. In de volgende ronde zal Ajax het Franse Auxerre ontmoeten, "het Ajax van Frankrijk", zoals het al gauw werd genoemd. Spanning terug De 3-0 winst in De Kuip tegen Feyenoord betekende op dat moment zo'n beetje de redding van de vaderlandse competitie. Mede door het verlies van PSV bij FC Utrecht kon er weer gesproken worden van enige spanning aan de kop van de ranglijst. Nodig, want zonder dat element verliest het voetbal veel aan waarde en aantrekkingskracht. Dat kan bijvoorbeeld worden geconstateerd bij het verloop in de Champions League, het c toernooi voor landskampioenen waarin acht clubs uitkomen in twee poules van vier een hele competitie spelen. De winnaar van elke poule speelt in mei de finale Europa Cup 1. Het meest aantrekkelijke van Europa Cup voetbal is het knock-out systeem waarbij elke ronde de allure van een finale heeft omdat het allemaal in twee wedstrijden moet gebeuren. Zoals dat in de Europa Cup voor Bekerwinnaars en in de UEFA-Beker nog het geval is. In de Champions League is dat volkomen verdwenen. Er zal ongetwijfeld een redelijk aantal minder interessante wedstrijden moeten worden gespeeld. Zoals door PSV, dat met één punt uit twee wedstrijden sportief gezien nu niet bepaald over het succes zal staan te juichen. Financieel ligt alles natuurlijk anders en stromen de gelden binnen. Veel Europa Cup-charme is echter verdwenen. /Moeilijk scoren Na "Rotterdam" moest Ajax het in eigen huis opnemen tegen Willem II. Er mocht verwacht worden dat deze tegenstander eenvoudig opzij kon worden gezet. Na de AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 gelijke spelen tegen MW en FC Den Bosch kon onze ploeg toch moeilijk nog meer verlies velen. Maar ja, zoals het vaak gaat bij tegenstanders die naar de Meer komen, groef ook Willem II zich volledig voor het eigen doel in, om met man en macht te strijden voor een kostbaar puntje. In dergelijke situaties is het voor de aanvallende partij moeilijk om door dat woud spelers heen te breken. Zo ook tegen Willem II. Vergeefs werd er storm gelopen: 0-0. Weer werd een punt ingeleverd. En dat mag niet gebeuren, wil de ploeg echt blijven meedoen in de strijd om de titel. Eens te meer bleek dat het voetbal een onvoorspelbare zaak is want bijna al het puntenverlies leed Ajax in de wedstrijden waarin het goed voetbalde en de meeste kansen kreeg. Het grote euvel is het onbenut laten van de kansen, iets wat we bij meer Ajax-elftallen aantreffen. Kaiserslautern Op weg naar de eerste ontmoeting tegen Kaiserslautern in het UEFA Cup-toernooi, was de vraag of Stanley Menzo na zijn duimblessure weer de plaats onder lat zou innemen. Onze keeper, tijdens zijn

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 6