even De jongens van Ger van Mourik, betaald voetballers van het eerste uur. Van links naar rechts: Eddie Pieters Graafland, Tonnie Pronk, Sjaak Swart, Werner Schaaphok, Bennie Muller, Donald Feldmann, Cor Geelhuizen, Wim Bleyenberg, Jan van Dregt, Piet van der Kuil, Wim Anderiesen, Ger van Mourik en Loek den Edel De doelmannen heffen het glas. Van links naar rechts: Jan van Dregt, Heinz Stuy, Eddie Pieters Graafland en Piet Schrijvers gezien, anderen zaten twee weken eerder nog gezamenlijk op de tribune van het Ajax-stadion om de huidige generatie kritisch te bekijken. Het doel van het "Lucky Ajax"-feest, mede tot stand gekomen door een fikse sponsoring van het dagblad De Telegraaf, werd volledig bereikt. Gezelligheid was troef. Tot in de kleine uurtjes werden herinneringen opgehaald en oude vriendschapsbanden aangehaald. Naarmate de avond vorderde werden de sterke verhalen nog sterker en glansde die goede oude tijd nog mooier, maar zonder uitzondering voelden de helden van weleer dat warme Ajax-hart heftig kloppen. Ook Grootheden uit het verleden bij elkaar op het feest van "Lucky Ajax" in de Edenhal. Arnold Mühren, Heinz Stuy, Cor van der Hart, Gerrie Mühren en Ruud Suurendonk de dames deelden de emotie van het weerzien en grepen de gelegenheid aan om "even bij te praten". De spelersvrouwen zagen er, ongeacht hun leeftijd, nog steeds prachtig uit. Hier en daar blinkte er een traantje van ontroering onder de maskara. "Dien, bijna twintig jaar niet gezien. Wijffie wat zie er nog goed uit. Hoe is het met je dochter? Wat, in verwachting? Hemeltje, wat gaat de tijd toch snel? Uit alle windstreken waren ze naar Mokum gekomen om in Sjakie's Edenhal feest te vieren. En alsof het niet 32 jaar geleden was, zo trots overstemden de "Jongens van '60" met hun kampioenslied het orkest om daarna vóór te gaan in de polonaise. Fotografen balanceren op keukentrapjes en camera's flitsen om pak-weg vier generaties aanvallers te vereeuwigen. Sjakie Swart, Piet Keizer, Loek den Edel, Jan Mulder, Wim Bleyenberg. ja, natuurlijk, Ron Willems hoort er ook bij. Ruud Geels... Goed idee, waar zijn de keepers? De keepers! Daar slaan Jan van Dregt, Eddie Pieters Graafland, Heinz Stuy en Piet Schrijvers de armen over eikaars schouders. Aan die lange tafel. Herken je ze niet? Maar man, dat zijn de voetballers die de pionierstijd van het betaalde voetbal meemaakten! Het team van aanvoerder Ger van Mourik is vrijwel compleet en Ger is zo trots als een pauw op "zijn" jongens. Wim Anderiesen, Donald Feldman, Bennie Muller, Cor Geelhuizen, Theo de Groot, Pietje van der Kuil. Eddie PG heeft de legendarische kampioenswedstrijd uit 1960, waarbij hij in het doel van Feyenoord vijf keer werd gepasseerd door de Ajax-aanval thuis liggen. Nou, die wil Wim Bleyenberg wel eens zien. Maakte hij er niet drie op die mooie hemelvaartsdag? "En wie bereidde die doelpuntjes voor? Veldhoen heeft nog pijn in zijn nek!" Ja, ja, Sjakie.. De tijden smelten ineen. Dick Schoenaker ontmoet Ruud Suurendonk, Wim Suurbier vertelt een witz aan Cor van der Hart, Keje Molenaar discussieert met Kees Zwamborn, Jany van der Veen legt Piet Keizer uit: Ach, bestond de wereld louter uit Mührens, er zou nooit oorlog zijn. De tijden smelten ineen Maar de tijd gaat ook snel voorbij wanneer het zo uitermate gezellig is zoals tijdens het "Lucky Ajax-feest". Dat er zo weinig jongens van het huidige elftal zijn is jammer. Ze worden gemist. Fons Groenendijk en Ron Willems zijn zo'n beetje de enigen die meegenieten van de unieke stemming in de Edenhal. Ach, het besef van de waarde van het Ajacied zijn met de Ajacieden zal later wel komen. Wanneer de rust is weergekeerd en de spelers en hun spelersvrouwen vol beloftes voor nieuwe afspraken naar huis zijn teruggekeerd, waart in de Edenhal nog steeds die fantastische sfeer van rood en wit. Ajacieden voor het leven. "Zeg Wim, rij je voorzichtig naar huis?" "Geen zorg, Gerrit, mijn vrouw rijdt!. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 65