Eindigen bij de eerste vier.... A J AX 2 betaald voetbal Ajax 2 komt al enige jaren te maken met twee competities: de reguliere landelijke competitie en de Beloftencompetitie, waar het speelt tegen de "toekomst" van Duitse en Belgische clubs. door Herman Bosschieter Voor de normale competitie moet het dit jaar bij de eerste vier eindigen voor plaatsing in de te vormen Eredivisie, volgend seizoen. De weg daar naartoe heeft soms wat obstakels. In de wedstrijd tegen Volendam 2 was Ajax beduidend sterker dan onze belager, al konden we niet spreken van een echt goede wedstrijd. Er kwamen enige kansjes, maar enerzijds liet de afwerking te wensen over en anderzijds stak de keeper van Volendam, een ex-Ajax speler, in goede vorm. Ons overwicht werd uitgedrukt in een goal van Johnny Hansen en Ajax dacht daarmee de overwinning binnen te hebben. Daarvan profiteerden de Volendammers goed en bepaalden de eindstand op 1-1. Laatste goal Roy In Rotterdam, tegen Sparta 2, hadden de gastheren aanvankelijk het beste van het spel en kwamen via een buitenspelgoal aan de leiding. Daarna nam Ajax het heft in handen en kwam op gelijke hoogte via een strafschop, benut door Bryan Roy. (Het zou, bleek later, zijn laatste Ajax-goal zijn) In de tweede helft kwamen we niet meer aan ons vertrouwde spelletje toe en liep Sparta uit naar een 3-1 overwinning. Positief aan Ajax-zijde was de progressie die Johnny Hansen, terug na zijn blessure, toonde. Geen titel In de wedstrijd voor de Beloftencompetitie tegen Club Brugge 2 wilden we vooral zien, hoever Sonny Silooy, Alfons Groenendijk en Johnny Hansen waren na hun blessures. Het bleek dat alle drie goed op de weg terug waren. Over de wedstrijd bestond veel minder reden tot tevredenheid. Brugge kreeg nagenoeg geen enkele kans, maar won tenslotte wel met 2-1Daardoor zijn onze kansen op een titel in deze competitie vrijwel verkeken. Ajax miste opnieuw veel te veel kansen en meer dan een goal van Danny Huysen, Alfons Groenendijk, die via het spelen van wedstrijden in Ajax 2 de weg terug naar het eerste elftal moet zien te vinden. Foto: Louis van de Vuurst reeds in de vierde minuut gemaakt, is niet te melden. Ajax 2 zal zich nu op de reguliere competitie moeten concentreren, en bij de eerste vier moeten eindigen, om zich zo te plaatsen voor de volgend jaar nieuw te vormen Eredivisie. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 63

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 63