Ajax is magie Supportersvereniging Ajax column Colofon Colofon Supportersmagazine Eerste jaargang nummer 2, februari 1993 Supportersmagazine verschijnt acht keer per jaar Redactieadres: Postbus 94082 1090 GB Amsterdam Telefoon: 020-6936602 Redactie Supportersmagazine Bram van Barneveld,Marjanka Keijer, Jeroen Kleijne, Eric Korver, Annerieke Kroeze, Jacqelien Kroeze, Cok Oostveen, Bob Oskam, Nico Smith, Marcel Vermeulen, Wim Zwaan, Floor Thoolen. Fotografie. Louis van de Vuurst Eindredactie Nico Smith De aarde schroeit onder het geweld van de zon. De lucht boven het strand zindert, zwanger van de onbarmhartige hitte die de Jamaicanen als gewoon beschouwen. Ze dansen en zingen de hele dag. Alsof er geen warmte bestaat. Het zal gewenning zijn, al lijkt dat voor de doorsnee Hollander nooit te lukken, gelukkig bestaan er nog dingen die verkoeling geven. De tocht naar de enige bar op het strand van Montego Bay is niet de leukste, maar wel met regelmaat noodzakelijk. Het is druk onder het rieten dakje van het barretje. Zelfs de Jamaicanen zien in dat een beetje vocht nodig is. Druk gebarend en de witte tanden blootlachend, wachten ze op consumpties. Ze zijn fascinerend. Bij de één dansen de dikke dreadlocks bij iedere beweging op derug, terwijl een ander ze heeft samengepropt in een imposante pet. Leven is hier geen lolletje, maar niemand schijnt eronder te lijden. "No hurry, no worry" is het motto. Geen haast, geen zorgen. Haast hebben ze zeker niet. De eenzame ober onderhoudt zich rumoerig met wat vrienden, en lijkt zich niet te bekommeren om de wegsmeltende klandizie. Meer dan een bijtende blik levert een bescheiden poging om iets te bestellen niet op. De donkere ogen fonkelen, priemen bijna door mijn ziel. Wacht maar even, is de boodschap. Geduld, besluit ik. Heb geduld. Mijn ogen dwalen door het eenvoudige optrekje, dat is gebouwd rond een stevige boom. De flessen staan zonder enige logica gerangschikt op een houten stelling. Papiergeld ligt losjes onder wat flessen gedrukt. Op de boom zijn ter decoratie wat posters geprikt. Verbaasd kijk ik naar een wat afwijkende prent, die half verscholen achter wat flessen een plaatsje heeft gekregen. Die ploeg, dat kan er maar één zijn. "Ajax", mompel ik. De ober komt meteen in actie. Sneller dan zijn grote gestalte doet vermoeden, staat hij voor me. Wat zei ik? Ajax, herhaal ik, met een hoofdknik in de richting van het wat vergeelde plakkaat. "Ben ik fan van". De uitwerking van die woorden is als van een chemische reactie. Van de bijna vijandige houding van de grote Rastaman is niets meer over. Enthousiast slaat hij mij op de schouders. Waarom heb ik dat niet eerder gezegd? "Ajax is magie", vertrouwt hij mij toe en hij vertelt dat er ook op zijn eiland nieuws doorsijpelt over het Hollandse wonderteam. Maar hij vindt het nooit genoeg. We praten en praten. En opeens realiseer ik mij dat ik er een vriend bij heb. Zomaar, zonder er iets voor te doen. De reputatie van Ajax alleen is voldoende. Zelfs aan de andere kant van de wereld. En dan ook besef ik dat de donkere man met z'n dreadlocks en rastapet gelijk heeft. Ajax is magie. Eric Korver AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 58