De eerste klasse komt dichterbij Amateurs door Wim Heisterkamp De zaterdagteams kwamen aan het einde van 1992 beperkt in actie. Ons eerste elftal lijkt rechtstreeks af te stevenen op de hoogste klasse in het zaterdagvoetbal. In de uitwedstrijd tegen Candia uit Rhenen, maakte Ajax het zichzelf moeilijk. In de overrompelende start had de ploeg eigenlijk drie maal moeten scoren. Het bleef echter bij één -fantastische- treffer van Brian Grampon, die goed van zijn tegenstander wegdraaide en van zeker 25 meter laag in de hoek schoot. Omdat Ajax steeds meer kansen miste, kreeg Candia meer moed. Dat resulteerde nog voor rust in een tegengoal. Hoewel wij ook in de tweede helft de beste kansen kregen, waren de uitvallen van Candia gevaarlijk. Gescoord werd er echter niet meer, zodat Ajax een puntje moest inleveren: 1-1. Zege in Woudenberg De thuisontmoeting tegen Woudenberg leek lange tijd op een bloedeloze 0-0 uit te lopen. De gasten waren gekomen om een punt mee terug te nemen en men slaagde bijna in die opzet. Ajax kreeg de gelegenheid door te dringen tot het zestienmetergebied maar daar greep Woudenberg in. Bovendien greep de uitstekende keeper een aantal keren zeer goed in. Het inbrengen van Raymond Barkema bleek een goede greep te zijn. Bij één van zijn eerste acties kopte hij, hoog opspringend, de bal onhoudbaar via de onderkant van de lat tegen de touwen. Dat dwong Woudenberg in de laatste tien minuten tot aanvallen, waardoor Ajax meer ruimte kreeg. Vijf minuten later scoorde Dennis Gerritsen Ajax' tweede treffer. Tenslotte was Brian Grampon er als de kippen bij om een fout van de Woudenberg-keeper af te straffen. Daardoor werd het toch nog een vrij ruime 3-0 zege. Superieur Op de laatste voetbaldag van 1992 speelde Ajax in en tegen Volendam, een inhaalwedstrijd van de eerste periode. Ajax was op alle fronten superieur, maar kon de Een beeld uit de competitiewedstrijd die Ajax tegen Volendam speelde, en won. Vleugelspits Brian Grampon breekt weer eens door de Volendammer defensie. Foto: Louis van de Vuurst overmacht niet in doelpunten tot uiting brengen. Weliswaar scoorde Renato Dijksterhuis al vroeg, maar de treffer - zeker een halve meter achter de lijn weggehaald - werd door de te veraf staande arbiter echter niet gehonoreerd. Angstig als het misschien was om tegen een achterstand aan te lopen, bleef het spel van Ajax nerveus. Pas toen Jerry Kisoor 0-1 scoorde, kwam er rust. Er werd goed vrijgelopen, mooi gecombineerd en snel gespeeld. De zege werd in de tweede helft definitief, toen Dennis Gerritsen het tweede doelpunt maakte. Na afloop moesten zelfs de fanatiekste Volendammers toegeven, dat de uitslag de krachtsverhoudingen goed weergaf. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 51