Sint Nicolaasfeest 1992 Na een uur zwemmen, een prima lunch van Jack van der Meulen en zijn assistenten van restaurant De Eendenhof, en twee leuke films, kwam het hoogtepunt van de jeugdoverzicht de Koning 2) Ed Lefeber, 3) Günther de Haan, 4) Wim Stuut. Rond twaalf uur rijkte voorzitter Michael van Praag de prijzen uit. (Met dank aan de betreffende sponsors van Ajax!) Al vroeg in de ochtend van de 5e december waren de meeste spelers en ouders aanwezig in het wethouder Duran Sportcentrum in Diemen. Daar begonnen acht teams aan het zaalvoetbaltoernooi van een halve competitie, gevolgd door kruisfinales en finales. De eerste kruisfinale, tussen de teams van Jan de Koning en Wim Stuut, werd door de "koninkjes" gewonnen. In de andere kruisfinales dolven de "haantjes" van Günther de Haan het onderspit tegen het team van Ed Lefeber. De twee finales leverden de volgende eindstand op: 1Jan door Floris Thoolen foto's: Louis van de Vuurst De Ajax-traditie zo rond 5 december voor de jeugd het Sint Nicolaasfeest te vieren in combinatie met een sportdag, werd ook in 1992 voortgezet. dag: het bezoek van de Bisschop van Myra met zijn beide Zwarte Pieten. De Sint bleek uitstekend op de hoogte zijn van het wel en wee van de jongste Ajax-jeugd. Na wat stichtelijke woorden aan enkele spelers, mochten de beide nieuwe leiders van de Dl en D2, Wim Stuut en Ed Lefeber, aan de Sint hun voetbalkunsten tonen. Bij het- balletje-hooghouden zag Wim Stuut kans om per ongeluk de mijter van Sint's hoofd te schieten! In een kort partijtje "vijf tegen vijf' toonde de Sint zowaar over enige voetbalcapaciteiten te beschikken. De teams waren verder samengesteld uit een aantal lieftallige moeders en leiders, aangevuld met een Zwarte Piet. Om vijf uur vertrok de Goedheiligman, maar niet voordat hij alle aanwezige kinderen een heerlijke speculaaspop en chocoladeletter had toegestopt (met dank aan Thijs Lindeman). AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 49

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 49