er nog driemaal gescoord, door Wouter (2x) en Gene. Een compliment voor alle spelers, voor de manier waarop er is gespeeld en speciaal voor onze keepers Jan en Pascal, die toch een paar fraaie reddingen moesten verrichten. Weer tegen Buitenveldert, begon Ajax zeer goed. Na een snelle voorsprong (2-0) zakte onze tegenstander helemaal weg, waardoor bij de rust de stand al 6-0 was. In de tweede helft bleef Ajax domineren en liep verder uit naar 9-0, alvorens Buitenveldert door een foutje in de defensie kon tegenscoren. Gene Schneiter. Ajax begon heel goed aan de wedstrijd tegen A.F.C. aan de Boelelaan. Na tien minuten stond het al 0-3 door doelpunten van Robin (2x) en Steven. Daarna zakten we wat terug en kreeg ook A.F.C. wat kansjes. Daardoor werd een ruststand van 2-3 bereikt. Na de rust pakten we de draad echter weer op en toen Steven voor 2:4 had gezorgd gingen we weer rustiger voetballen. A.F.C. kwam er niet meer aan te pas en dat maakten Bas en Mischa duidelijk door de stand uit te bouwen naar 2-6 Mischa v/d Oudeweetering. Beide spelers worden bedankt voor hun bijdrage, (red.). Junioren C 2 Op de wedstrijd tegen Amstelland C 1 zaten we allemaal een beetje te wachten, want er viel nog iets goed te maken met deze tegenstander. Vanaf het eerste fluitsignaal werd Amstelland vastgezet op eigen helft en dat leidde na twintig minuten tot een eerste Ajax-goal. Ook na de hervatting bleef Ajax op zijn tegenstander jagen en zo werd het uiteindelijk 6-1. Van Zeeburgia C 1 werd met 4-1 verloren. Deze tegenstander was voor ons net een maatje te groot. Tegen Buitenveldert C 1 boekten we een regelmatige 5-2 overwinning. Helaas was ons voetbal niet al te best. Er werd teveel balverlies geleden en ook teveel met de bal gelopen. Als de tegenstander zo zwak speelt, moet juist voorkomen worden, dat ons elftal ook minder gaat spelen. Toch een verdiende overwinning. Günther de Haan en Frits Andriese. Junioren D 1 Tegen Quick Boys ontwikkelde zich een aardige wedstrijd met een 6-1 eindstand. Bij S.N.A. kwam een sterk spelend Ajax heel verrassend op een 0-1 voorsprong en de 14-2 eindstand zegt genoeg over de kracht en schotvaardigheid van onze ploeg in deze wedstrijd. Tegen een fel spelend Bijlmer zijn we de hele wedstrijd niet in ons spel kunnen komen. Veel onnodig balverlies en een bepaalde matheid typeerde ons spel. Met de rust leidden we nog wel met 0-1, maar na de pauze wist Bijlmer de zaak om te zetten in een 2-1 zege. De ontmoeting tegen Epe werd een echte walk-over. Hoewel bijna alle spelers op een vreemde positie speelden, werd een monsterscore bereikt van 22-0.(!) Van Muiden B/C was bekend, dat het fysiek sterk was. Dat Ajax een verdiende 2-0 overwinning wist te behalen, was vooral te danken aan het collectief. Günther de Haan en Wim Stuut. Junioren E 1 Onze jongens startten de competitie met vijf overwinningen, wat een herindeling tot gevolg had met plaatsing in de op één na hoogste klasse van de D-competitie. De wijze waarop de jongens het verschil in lichaamskracht voetballend proberen op te lossen geeft zeker hoop voor de toekomst. Vooral de eerste wedstrijd na de herindeling tegen I.V.V. was promotie voor het jeugdvoetbal. Een compliment ook voor de tegenstander die probeerde ons met goed voetbal te weerstaan. D.W.S. D 1 was in de tweede wedstrijd duidelijk te sterk en in een sportieve wedstrijd gingen we met 5-1 ten onder. Een van de hoogtepunten van het seizoen was de voorwedstrijd in "De Kuip". Na een voortreffelijke en sportieve wedstrijd werd de eindstand 3-6. Positief en leerzaam Vanaf november j.l. wordt er op de woensdagen vanaf drie uur op Voorland vriendschappelijk gespeeld en opvallend daarbij is hoe experimenteel de opstellingen er uitzien. Hoe-ook de taken op andere posities worden uitgevoerd. Positief, leerzaam en heerlijk om naar te kijken... Henk van Teunenbroek en Jan de Koning. Junioren E 2 In het begin van het seizoen ging het allemaal nog vrij gemakkelijk. De eerste vier wedstrijden werden met ruim verschil gewonnen (doelsaldo 25-0). Daarna volgde een herindeling, wat resulteerde in een klasse hoger spelen. Vooral in het begin hadden de jongens duidelijk problemen met de grote fysieke weerstand. De eerste wedstrijd tegen Zeeburgia A leverde nog een gelijk spel op, maar daarna werd tegen respectievelijk D.W.V. (3-2) en Voorland (4-3) een nipte nederlaag geleden. Gelukkig kregen de jongens snel door dat de bal sneller moest worden gespeeld en het lichaam meer moest worden gebruikt. Tegen Amstelland, overigens een niet al te sterke tegenstander, ging het dan ook al aanmerkelijk beter en werd het een afgetekende 11-1 overwinning. Men ging de duels zonder ontzag voor de tegenstander aan en zo hoort het ook te zijn. Met deze laatste wedstrijd van het jaar in gedachte wordt de toekomst vol vertrouwen tegemoet gezien. Edwin Kortlevers en Patrick Ladru. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 47