Louis van de Vu door Wim Heisterkamp. Door het bijzonder slechte weer kwamen er niet al te veel Ajax-elftallen binnen de lijnen. Veel successen en hier en daar een kleine nederlaag werden genoteerd. Maar het resultaat staat niet voorop in de Ajax-opleiding. Alles heeft te maken met hoe een resultaat tot stand is gekomen. Er kan leerzaam met 5-4 verloren worden en men kan ontevreden zijn over een 5-0 overwinning. Junioren B 1 Omdat wij op vrijdagavond in het Olympisch Stadion bij de wedstrijd Ajax- FC Twente in stromende regen ballenjongens waren geweest, hadden we bij het beginsignaal van de scheidsrechter kennelijk nog wat last van stijve spieren. In elk geval kwamen we moeilijk op gang en stond het binnen een kwartier al 0-2 voor U.V.S. Het fysiek sterke elftal gaf ons weinig ruimte, waardoor wij niet in ons spel konden komen. Wij moesten duidelijk wennen aan het hoge tempo en het fysieke geweld. Bijna elke kans die U.V.S. kreeg werd omgezet in een doelpunt. Wij gingen dan ook rusten met een 1-4 achterstand In de rust pepte onze trainer ons op en hield ons voor, dat we opnieuw van start moesten gaan. Het gevolg was dat we allemaal een beetje harder gingen werken zodat we het spel konden verplaatsen. Daardoor werd het een heel leuke tweede helft, waarin we driemaal wisten te scoren, maar U.V.S. ook nog éénmaal. De uitslag werd dus 4-5. Voor ons een leerzame middag. De doelpuntenmakers waren Dennis (3x) en Rody. Dennis Schulp. (Dennis, bedankt voor je bijdrage. Red.) Junioren C 1 Voor de competitie startten we tegen Buitenveldert en wonnen deze wedstrijd met 12-0. Ook de daarop volgende wedstrijden werden met dikke cijfers gewonnen. Dit kwam hoofdzakelijk, omdat we tegen leeftijdsgenoten speelden. Op doordeweekse avonden oefenden we tegen oudere spelers en hoewel we goed speelden, verloren we van A.F.C. B 1 en D.W.S. B 2. Van M.V.V.(Maastricht) werd echter weer gewonnen. Voor de competitie was vervolgens De Volewijckers aan de beurt. We namen al snel een voorsprong door Wouter en omdat we druk bleven uitoefenen, konden doelpunten niet uitblijven. Barry en Steven scoorden nog voor de rust. Na de hervatting kwam Ajax wat verzwakt binnen de lijnen, omdat een aantal spelers ziek in de kleedkamer was achtergebleven. Beide ploegen scoorden drie keer, voor Ajax driemaal door Wouter. Toch twee punten, al was de wedstrijd op zich zeer matig. Vervolgens ging het tegen Roodenburg C 1, de kampioen uit Leiden. Beide elftallen kregen goede mogelijkheden om te scoren. Ajax deed dat door Steven, Tim en Robin (met z'n linkerbeen!). Na de thee werden we nog sterker en werd AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 46