*1 2. 3. competitie Bij Ajax - FC Twente Bijzonderheden Hagel, natte sneeuw, harde wind en regen teisteren het Olympisch Stadion. Er kan gespeeld worden op de zware grasmat maar vooral het publiek lijdt onder de erbarmelijke weersomstandigheden. Mare Overmars wordt gekozen tot de Man of the Match. Gele kaarten voor Ten Hag en De Koning van FC Twente. Edgar Davids krijgt ook een gele kaart. Het is zijn derde en dat betekent dat hij de eerstekomende wedstrijd van Ajax zal moeten missen. Na een tweede gele kaart krijgt Twente- speler Van Halst het "rood" te zien. Bij Ajax ontbreken noodgedwongen Ron Willems (geschorst), Dennis Bergkamp, Dan Petersen, Johnny Hansen, Fons Groenendijk, Tarik Oulida en John van Loen (geblesseerd). Als wisselspelers nemen Dick van Burik en Olaf Lindenberg op de reservebank plaats. Commentaar Louis van Gaai: "Dit kan natuurlijk niet. Als je zoveel opgelegde kansen mist, win je niet." Ajax - FC Utrecht Bijzonderheden 's-Morgens vroeg wordt ontdekt dat vandalen de middenstip hebben uitgegraven, hekken van het tribunevak M hebben losgeschroefd en met olieverf leuzen op het veld hebben gekalkt. Het is vooralsnog niet duidelijk of het hier om een aktie van Ajax "aanhangers" of FC Utrecht-supporters gaat. Later blijkt dat beide groepen 's-nachts aktief zijn geweest in het stadion en dat er zelfs een confrontatie tussen Utrechters en Amsterdammers heeft plaatsgevonden! Het duel begint ruim een kwartier later vanwege de drukte én het feit dat een groot Onder barre weersomstandigheden trad Ajax in het Olympisch Stadion aan tegen FC Twente. De ruim 25.000 toeschouwers werden niet alleen door het slechte weer teleurgesteld maar ook door het resultaat. Ajax bepaalde het spel maar verloor met 1-0, tot afgrijzen van onder meer Marciano Vink en Sonny Silooy. gedeelte van de Utrechtse aanhang nog voor het begin van de wedstrijd met de trein teruggestuurd wordt wegens het roepen racistische leuzen en het uitdelen van pamfletten met racistische tekst. Scheidsrechter Hans Reygwart geeft gele kaarten aan Aipassa, Verrips, Plugboer en Oosterhuis van FC Utrecht. Mare Overmars wordt tot Man of the Match gekozen. Commentaar Louis van Gaal: "De voorzetten van Overmars en Petersen waren niet altijd even efficiënt. En voor het doel van de tegenstander oefenden wij te weinig druk uit. Het rendement lag weer eens veel te laag." AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 39

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 39