Ik wil hen namens het bestuur en zeker namens U, lezer, van harte succes bij hun nieuwe club toewensen. Beleidsplan In de kranten heeft u veel kunnen lezen over het beleidsplan zoals dat door het sectiebestuur Betaald Voetbal is gelanceerd. Helaas is er, mede door onzorgvuldige opmerkingen van collega voorzitters, echter vaak wat ongenuanceerd over geschreven, zodat het lijkt alsof het helemaal niets voorstelt. Dat is natuurlijk niet zo. Sommige onderwerpen zijn vaag, zeker, maar zijn bedoeld om later gezamenlijk in te vullen, terwijl men het met andere aspecten wel of niet eens behoeft te zijn. Dat mag in een democratische (voetbal)wereld en er zullen dan ook zeker amendementen komen. Ik vind het echter goed dat we een sectiebestuur hebben, dat zijn nek uitsteekt om een beleidsplan op tafel te leggen. Helemaal, als je van te voren al weet hoeveel kritiek er over je hoofd zal worden uitgegoten. De formule, zoals door mij bepleit, om een commissie te benoemen teneinde bij de clubs te inventariseren wat men van het beleidsplan vindt of veranderen wil, is een goede. In een discussie met het sectiebestuur kunnen we dan vervolgens het plan aanpassen. Want het is natuurlijk wel zo, dat het produkt betaald voetbal de clubs toehoort. Olympisch Stadion Er hebben ons veel klachten bereikt over het gedrang bij de poorten van het Olympisch Stadion voor een wedstrijd. Het doet mij een genoegen U te kunnen mededelen, dat we er in geslaagd ste plaats! zijn om het aantal toegangspoorten met circa 50% te vergroten. Wij hopen dat een ieder door deze maatregel het Olympisch Stadion rustiger en dus veiliger zal kunnen betreden. Graag wil ik U ook nog eens zeggen, dat wij met het verplaatsen van wedstrijden naar het Olympisch Stadion zeer voorzichtig te werk gaan. Het feit, dat de oorspronkelijk voor het Stadion aangekondigde wedstrijd tegen Vitesse in de Meer is gespeeld, getuigt daar van. Velen van U hebben geklaagd over de omstandigheden rond de wedstrijd tegen FC Twente, die in het Olympisch Stadion werd gespeeld. "Was dat met die ogenschijnlijke beperkte opkomst nou wel nodig?," zo vroegen velen zich af. U dient zich hierbij wel te realiseren, dat die wedstrijd oorspronkelijk op zondag gespeeld zou worden. Op die dag hadden wij aanzienlijk meer toeschouwers verwacht dan op vrijdagavond, dan het aantal dat uiteindelijk, mede door de slechte omstandigheden, op kwam dagen. Alsnog verhuizen naar De Meer kon op zo'n korte termijn niet meer verwezenlijkt worden. Bovendien werd het door de verschrikkelijke regen voor de meesten van U geen pretje. Dat spijt ons oprecht. Neemt U van mij aan, dat uw belangen voor ons echt op de eerste plaats komen. Michael van Praag Voorzitter. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 31 Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 31