Een spe beoorde van binn J n door: Tijn Middendorp foto's: Louis van de Vuurst e.a. In het Ajax Magazine is al eerder gesproken over de nieuwe organisatie van de technische staf bij Ajax. Tonnie Pronk: In dit interview licht Tonnie Pronk een tip van de sluier op. Alleen hoogtepunten Tonnie Pronk (51) is zeker geen onbekende in het voetbalwereldje en helemaal niet in de Ajax-familie. Hoe kan het ook anders wanneer je als tienjarig jongetje bent aangenomen bij Ajax ("Ik was negen toen ik mij aanmeldde bij Ajax voor een oefenwedstrijd en ook aangenomen werd maar achteraf bleek ik nog een jaar te jong"), nog trainingen van de legendarische Jack Reynolds hebt mogen meemaken, met veel succes in alle jeugdelftallen hebt gespeeld en al jong 18) in het eerste elftal van Ajax werd opgesteld. Daarnaast speelde Tonnie Pronk in Jong Oranje en het Nederlands Elftal. In die structuur hoort ook de functie van Assistent Directeur, in de persoon van Tonnie Pronk. Zijn hoofdtaken zijn de scouting van nieuwe talenten en het analyseren van tegenstanders voor het eerste elftal. Dat analyseren van wedstrijden haalt nog wel eens de publiciteit. De scouting daarentegen geschiedt veelal in grote anonimiteit en wordt zelfs wel eens omgeven door een zekere geheimzinnigheid. Het komt alleen aan de orde wanneer Ajax weer eens een nieuw jeugdig talent naar voren kan schuiven. Enorm veel tijd en inspanningen moeten worden verricht om de continuïteit daarin zeker te stellen. Het vinden van jong talent wordt steeds lastiger, doet Tonnie Pronk uit de doeken: "In de leeftijd van 14 tot 16 jaar ziet het er bij Ajax goed uit maar landelijk is het matig gesteld. De krenten in de voetbalpap zijn thans wat schaars. Daarbij komt dat de concurrentie niet stil zit. Veel jongetjes kiezen toch voor Ajax. Omdat het hün club is. En dat streelt ons zeer" AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 23