\AER De jongens van Vak C kiezen het moment waarop ze hun kelen laten werken goed. Elke keer wanneer het kleine buitenspelertje van Ajax aan de bal komt, accelereert de "brommer". En wanneer op het veld Mare Overmars gas geeft en voorbij zijn tegenstander stuift hébben de jongens op Vak C het niet meer van de lol. Die arme tegenstander ziet slechts rookwolkjes, is er geen houden aan want inderdaad, Mare Overmars zit goed op de brommer. Figuurlijk gesproken dan, want de vleugelspits die vorige zomer van Willem II werd overgenomen beweegt zich normaal in een snelle Opel over de weg. En thuis, in Epe, haalt hij met liefde de poetsdoek over het chroom van zijn Jaguar MK 2, een 62-er. In de zeven maanden dat Mare Overmars zich binnen Ajax manifesteert is hij een niet meer weg te denken element van het elftal geworden. En dat is opmerkelijk want vooraf werd Mare Overmars ingeschat als een speler die eerst een jaartje zou moeten wennen. Het liep allemaal veel sneller. Vol gas ging Overmars uit de startblokken en slechts heel af en toe gunde hij de motor wat rust, om daarna weer weg te stuiven. Telefoonpeseta's Het visitekaartje van Mare Overmars ligt op het veld maar natuurlijk zijn we nieuwsgierig naar wie en wat er nog meer schuil gaat achter de jonge Ajacied. "Het is waar", begint Mare Overmars het Mare Overmars: "Ik wil naar prestatie gehonoreerd worden, ben ik goed, dan verdien ik meer. interview met Ajax Magazine, "Toen ik in juni van het vorig jaar gekocht werd, was dat in eerste instantie voor de bank. Rustig kijken hoe de ontwikkeling en de aanpassing zou verlopen. Het is een beetje anders gegaan. Ik was er in alle wedstrijden bij! Een jaar geleden zag het er nog heel anders uit. Zelf vond ik mijn spel niet zo geweldig en van belangstelling van Ajax was ik niet op de hoogte. De clubs hadden eerder contact, begreep ik later, maar ik hoorde officieel van de interesse van Ajaxtoen ik vakantie vierde op Mallorca. Spannende dagen. Ik was daar met mijn vrienden, spelers van Go Ahead Eagles. Toine Rorije, Marthijn Pothoven en mijn broer, Edwin. Het kostte me een pak peseta's aan telefoonkosten zeg. Elke dag bellen met Nederland, vragen hoe de zaken er bij stonden. En 's-morgens kranten kopen, om te zien of er een berichtje over die transfer in stond. Ze leefden allemaal mee, hoopten met mij dat het zou lukken, want Ajax is toch dè club. Er was sprake van dat ik eerder terug zou moeten, wanneer de onderhandelingen tussen Ajax en Willem II zouden vlotten. Het duurde nog even. Eigenlijk viel de beslissing pas in de week dat ik alweer met Willem II in trainingskamp zat. Een paar voorwaarden leverden wat problemen op en ik had voor mijzelf uitgemaakt dat wanneer daaraan niet kon worden voldaan, ik bij Willem II zou blijven. De man die mij bij de contractbesprekingen begeleidde? Rob Jansen. Maar ook mijn vader. Die weet precies wat ik wil. Hij komt van het boerenland, weet wat aanpakken is, kan knokken. Ja, van hem heb ik de goede instelling, het doorzettingsvermogen, geërfd, denk ik. Zo'n instelling van: mij krijgen ze niet kapot! Dat had ik ook bij die contractbespreking. Tuurlijk, ik was tevreden. Maar toch ook niet. Ik streef altijd naar nog beter. En ik wil naar prestatie gehonoreerd worden. Ben ik goed, dan verdien ik meer." Woordje klaar Ajax en Mare Overmars kwamen uiteindelijk tot elkaar. En aan de vooravond van het nieuwe seizoen werd afgesproken dat, wanneer het goed zou gaan, beide partijen een jaartje later wéér aan tafel zouden plaatsnemen. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1993 13

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 13