het openbaar vervoer. De meeste bezoekers gaan na afloop van een wedstrijd naar huis maar ongeveer een kwart spoedt zich naar een café. Terug naar de competitie waar Ajax het moest opnemen tegen FC Den Bosch in het stadion De Vliert. De bijna bovenste tegen de bijna onderste op de ranglijst. Geen problemen voor Ajax dus, zou je vooraf denken. Niets bleek minder waar. Een slechte instelling, onderschatting en nauwelijks enige inzet leverde na al zes minuten een 1 -0 achterstand op. Het leek er even op dat Ajax zich herstelde toen Dennis Bergkamp vrij snel 1-1 scoorde. Helaas, de gemakzucht sloop weer in de ploeg, kansen werden niet benut. Dat hield FC Den Bosch aardig op de been. De Bosschenaren beperkten zich tot -niet ongevaarlijke- counters. Dat gevaar concretiseerde zich vlak voor tijd: een strafschop tegen Ajax. En de 2-1 op het bord. Stefan Pettersson zag gelukkig nog kans op het nippertje 2-2 te maken maar van enige vreugde was nauwelijks sprake. Een elftal dat serieus wil meedoen om de titel hoort zo'n wedstrijd dik te winnen. Nu moet een kostbaar punt worden ingeleverd. Jammer, maar geen excuus, eigen schuld. Derde ronde Menigeen verwachtte na het slechte spel tegen FC Den Bosch een positieve reactie in de tweede wedstrijd tegen Vitória Guimaraes. De 3-0 voorsprong waarmee Ajax het duel begon was uiteraard geen "lokker" maar toch namen zo'n 25.000 mensen de moeite hun ploeg onder de nieuwe lichtmasten van het Olympisch Stadion te bekijken. In de redelijke eerste helft zagen zij Dennis Bergkamp 1-0 maken. Toen was het uiteraard helemaal voor de bakker. Van spanning was geen sprake meer en men kon alleen trachten het ongeslagen record te handhaven. Dat kwam even in gevaar toen Vitória zowaar kans zag gelijk te maken maar snel daarna zorgde Rob Allien voor de winnende treffer ewaarmee de eindstand op 2-1 werd bepaald. In deze wedstrijd maakte Clarence Seedorf (volgens speaker Floris Thoolen 16 jaar, 7 maanden en 3 weken) zijn internationale debuut voor Ajax. Ajax dus naar de derde ronde met op het oog nauwelijks enige weerstand van formaat, hetgeen echter ook iets zegt over de klasse van Ajax. De overige Nederlandse clubs hadden het aanzienlijk lastiger maar het lukte Vitesse, Feyenoord en PSV uiteindelijk het Ajax-spoor naar de volgende ronde te volgen. Met grote belangstelling werd naar de loting voor de derde ronde uitgekeken. In het UEFA-Cup-toernooi waren vrijwel alleen clubs van naam overgebleven, zodat op een tegenstander van formaat kon worden gerekend. Ajax werd gekoppeld aan het Duitse Kaiserslautern, eerst "thuis", dinsdag 24 november in het Olympisch Stadion. Op 9 december zal de ploeg zijn aangetreden in het Fritz Walter Stadion op de Betzenberg. U kent inmiddels de resultaten en daar zal in ons volgend Magazine op worden teruggekomen. Onnodig puntverlies Dat onze ploeg nog zoekende was naar de goede vorm bleek in De Meer tegen MW. Net als tegen FC Den Bosch rolde er een 2- 2 gelijkspel uit de bus. En weer moest onze ploeg diep in de tweede helft tegen een 2-1 achterstand opboksen. Helaas moest Stefan Pettersson zich geblesseerd afmelden. John van Loen maakte z'n opwachting en die scoorde prima uit een voorzert van aanvoerder Danny Blind, die zijn 250e Ajax-wedstrijd speelde. Daarna was het over en uit en moest keeper Edwin van der Sar handelend optreden om tegengoals te voorkomen. De gevaarlijke en snelle uitvallen van MW leverden twee goals op en die dwongen Ajax hard te werken om tenminste nog op gelijke hoogte te komen. Dat gebeurde in de slotfase, toen een goede voorzet van invaller Bryan Roy hard door de andere invaller, Ron Willems, tegen de touwen werd gekopt. Bij de laatste aanval lukte het MW bijna toch nog de winst te pakken maar onze keeper redde uitstekend. Weer een punt ingeleverd, en dat tegen een ploeg die niet echt beter voetbalde maar bereid bleek tot op de bodem te gaan. Afscheid van Roy In de week voorafgaand aan de topper tegen Feyenoord werd de transfer van Bryan Roy naar het Italiaanse Foggia afgerond. Erg veel, en lang niet altijd even genuanceerd, werd er in de media gesproken en geschreven over Roy en diens situatie bij Ajax. Eigenlijk zou daar geen misverstand over kunnen bestaan gezien, de duidelijkheid waarmee Louis van Gaal diverse keren heeft geprobeerd uit te leggen hoe het allemaal is ontstaan. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992 Twee jonge Ajacieden, Clarence Seedorf (rechts) en Tarik Oulida, mochten sfeerproeven op de bank van het eerste elftal. Clarence Seedorf maakte in de Bekerwedstrijd uit tegen VVV zijn debuut en tegen Vitória Guimaraes voegde hij daar zijn internationale debuut in het Ajax-shirt aan toe. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 9