'Het liefst zou ik met Ajax nog eens in de Europa Cup 1 spelen' voor u gelezen... Bryan Roy was één van de veel gebruikte onderwerpen van gesprek in de afgelopen maanden. De linksbuiten vertrok medio november naar het Italiaanse Foggia en die transfer maakte gemengde gevoelens los. Op de foto is de laatste invalsbeurt van Bryan Roy in het eerste elftal van Ajax vastgelegd. In de wedstrijd tegen MVV maakt Edgar Davids plaats voor Roy, die even later de beslissende voorzet tot de gelijkmaker zal geven. Foto: Louis van de Vuurst Voetbal is voor mij geen spel van de benen maar van de hersens" In "Voor u gelezen" is een aantal opmerkelijke uitspraken in de media van bij Ajax betrokkenen verzameld. Het is slechts een kleine greep citaten uit de grote hoeveelheid interviews met Ajacieden en ex-Ajacieden. "Bij Ajax heb je een groep van twintig. Daarvan kunnen er maar zestien op het formulier staan. En van die zestien zitten er nog vijf op de bank. Alleen dit gegeven maakt van Ajax al een kruitvat dat zo kan ontploffen. Nee, ik ga niet mee de lucht in. Mensen krijgen mij niet stuk." "Het is nog steeds heel vreemd in de voetballerij als spelers onverbloemd op hun fouten worden aangesproken. Ik wilde dat de jongens over het vak nadachten. En dat iedere dag weer. Voetbal is voor mij geen spel van de benen maar van de hersens." "Als Roy in vorm is, is hij natuurlijk de beste linksbuiten van Nederland. Maar als de vorm al na een week zou terugkeren was dat een jaar eerder wel gebeurd." "Ik hoor veel over geld praten. Maar voetballers bij Ajax zoeken eerst erkenning, het geld komt later pas. Dat zie je toch ook bij Koeman en Van Basten. Dat die jongens nog steeds naar het Nederlands Elftal komen, terwijl ze hier worden afgebrand, zegt iets. Voor het geld hoeven ze het niet te doen. Zo komen dus voor iets anders, voor erkenning, voor de binding met het moederland misschien." Citaten van Louis van Gaal in Elsevier "Ajax is gewend met flankspelers te spelen, daar zijn wij gewoon mee verwend. Dat tijdperk is voor mij verleden tijd. Het kan misschien nog bij Barcelona of Milan, maar daar houdt het dan ook wel mee op." Aron Winter in het Haarlemmermeers Dagblad "Je weet dat er voortdurend ogen op je gericht zijn, dat mensen naar je loeren, je bespieden. Op het veld ja, maar ook op straat. Dat is best wel eens vervelend." Stanley Menzo in Voetbal "Ajax is een bruiloft waar de spelers moeten dansen op de muziek die wij maken. Bevalt het niet, even goeie vrienden, moeten ze een andere bruiloft opzoeken." Spitz Kohn in Vrij Nederland "Als we kampioen worden heb ik zeker de ambitie nog te blijven. De sportieve uitdaging bij Ajax is groot. Dat ik in het buitenland meer kan verdienen is niet belangrijk. Geld komt bij mij op de tweede plaats." Dennis Bergkamp in NRC Handelsblad "Bij thuiswedstrijden van Ajax zit het stadion vol met boeren." Agrarisch Dagblad (Ingezonden door Rene Hooyman uit Loo-Duiven) "Wij komen echt voor het voetballen, Ajax moet voor ons elke week ruim winnen, maar wij willen ons ook ergeren en daarom moet Roy terug. Hij was onze vaste pispaal, iedereen heeft er wel tegenaan gezeken en nu is hij ons zomaar afgenomen." Youp van 't Hek in NRC Handelsblad "In de school van Zeman (trainer van Foggia. red.) zal Bryan leren knokken, waarschijnlijk is dat het beetje dat hij nodig heeft om van Belofte uit te groeien tot een echte Ster" Xavier Jacobelii in Corriere deloos Sport/Stadio "Ik ben zeer geïnteresseerd in het spel van Ajax, het is een club die mij fascineert en ik wil in Amsterdam zien hoe zij trainen en spelen" de bij Napoli ontslagen trainer Claudio Ranieri "Het Ajax-bestuur heeft geen enkele reden om te twijfelen aan de visie en het vakmanschap van Van Gaal. Vorige week, toen Ajax in het eigen stadion tegen MW prutste, riepen de supporters alweer om Johan Cruijff. Het bestuur herinnert zich nog wel dat Ajax een half jaartje geleden, na een soms sprankelende Europese toernee, op het Leidseplein stond te pronken met de UEFA Cup." Paul Onkenhout iri De Volkskrant AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 69