De springplank voor Johnny Hansen AJAX 2 betaald voetbal Tot de functies van het tweede elftal hoort ook het terugbrengen van geblesseerde spelers naar het eerste elftal. Om de kracht en het wedstrijdgevoel weer wat terug te krijgen is het spelen in het reserve-team van Ajax een goede gelegenheid. Pechvogel Johnny Hansen smaakte eindelijk het genoegen na een lange afwezigheid zijn rentree in het elftal te maken. In het Olympisch Stadion, onder de nieuwe lichtmasten...! door Herman Bosschieter Na de nederlaag tegen ADO Den Haag werd tegen AZ de draad weer opgepakt met een 7-2 overwinning. De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen dat er een aantal reserves van ons eerste elftal meespeelden. Voor de rust scoorden John van Loen, Tarik Oulida en Jari Litmanen. Na de vierde goal van Ajax, gemaakt door Bryan Roy, verslapte bij Ajax de concentratie en kwam AZ terug. Ajax pakte de zaken daarna wat serieuzer en dat leverde nieuwe treffers van John van Loen, Danny Huysen en Dan Petersen op. Beloftecompetitie In de Beloftecompetitie was ons elftal te sterk voor het Belgische Beveren. In een wedstrijd waar we niet direct van onder de indruk raakten, brachten Tarik Oulida en Jari Litmanen, de laatste met een zeer leep balletje, de stand binnen twintig minuten op 2-0. De gemakzucht kwam weer even bovendrijven waardoor de Belgen konden tegenscoren. Kort voor rust maakte Ron Willems echter 3-1 en daarmee was de zaak bekeken. Nog eens Willems, Danny Hysen en Dick van Burik zorgden in de tweede helft voor de 6-2 eindstand. In Rotterdam moest worden aangetreden tegen Feyenoord in een wedstrijd die zowel voor zowel de belofte- als voor de gebruikelijke competitie gold. Gedurende de hele wedstrijd was Ajax sterker. Er kwamen ook diverse kansen maar de Ajacieden moesten tot de 89ste minuut wachten op het zo lang verwachte doelpunt. Clarence Seedorf schoot van grote afstand afstand raak (0-1). Vriend en vijand waren het er over eens dat de overwinning verdiend was. In Duitsland In Duitsland, tegen Borussia Dortmund, bracht een eigen inzet van Olaf Lindenberg en een penalty een 2-0 achterstand. Het werd uiteindelijk 3-0 voor Borussia. Over de competitiewedstrijd tegen Dordrecht '90 kunnen wij heel kort zijn. Het enige positieve van de avond in deze slechte wedstrijd was de kopbal waarmee André Ooyer in de laatste minuut het enige en dus winnende doelpunt voor Ajax maakte. Ajax-2 tegen Bayer Leverkusen in het Olympisch Stadion stond in het teken van de terugkeer van Johnny Hansen, die na een zeer langdurige blessure eindelijk weer zijn opwachting binnen de lijnen maakte. Grote tevredenheid was er omtrent het heroptreden van Johnny Hansen die een uur lang kon spelen en daarna geen last ondervond van zijn genezen blessure. Iemand aan het werk zien, die ruim één jaar helemaal alleen revalideert en in de eerste wedstrijd al zo'n prestatie levert, is hartverwarmend. Het is een enorme prestatie die aangeeft dat men met een dosis doorzettings vermogen toch zijn doel kan bereiken! De wedstrijd zelf liet een aanvallend Ajax en een counterend Bayern zien. Uit een vrije schop en een afstandschot scoorden de Duitsers 0-2 welke stand mee kon worden genomen naar Leverkusen. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 67