De band wordt steeds hechter Supportersvereniging Ajax krijgt gestalte Supporters Het Olympisch Stadion, donderdagmiddag. Daags na het Europa Cup-duel tegen Vitória Guimaraes is er opnieuw veel activiteit. De stille getuigen van een avondje voetbal worden nauwgezet weggewerkt. Vak voor vak ondergaat het Stadion een schoonmaak beurt. En een opknapbeurt. door Eric Korver Op de tweede ring, in Vak FF, is het ook een drukte van belang. Een twintigtal jongens, gestoken in witte averalls, vervangt de door rot aangetaste banken. Het zijn leerlingen van de Panta Rhei- school uit Amstelveen en zij werken bij wijze van stage mee aan het nieuwe domein van Ajax. Zoals eerder andere scholen zich reeds bezighielden met voornamelijk schilderwerk aan het fameuze Olympisch Stadion. "Het knapt al aardig op, hè", vissen ze naar een complimentje. "Natuurlijk valt het niet zo op als het schilderswerk, maar de fans van Ajax kunnen nu weer behoorlijk zitten. En fans, dat zijn wij zélf ook!" Betrokkenheid Met het inschakelen van scholen geeft Ajax gestalte aan het streven naar een nauwere binding met de supporters. Want dat zijn de meeste van de leerlingen van de betrokken scholen uit Amsterdam en omgeving. En ze vinden het prachtig om iets voor Ajax te kunnen betekenen. "We kunnen straks kijken naar Ajax in een stadion dat we zelf hebben opgeknapt. Mooi toch?" De werkers worden moreel bijgestaan door regelmatige bezoekjes van spelers en leden van de technische staf. Belangrijk, vinden ze zelf. Het populairste deel van de Ajax- Werk aan de winkel in het Olympisch Stadion. Leerlingen van diverse technische scholen uit Amsterdam en omgeving staken Ajax de helpende hand toe bij de renovatie van het Stadion, waar Ajax zijn publiek tijdens topwedstrijden op de juiste wijze wil ontvangen. Foto: Louis van de Vuurst organisatie laat zich toch al steeds meer zien met de fans. In mei waren de Ajacieden bij voorbeeld ook present bij de vierde editie van het Ajax Supporters- toernooi, een andere exponent van de samenwerking tussen Ajax en zijn achterban. Supporterstoernooi Dat Ajax Supporterstoernooi staat voor het volgend jaar opnieuw met dikke letters in de agenda. Achter de schermen wordt al druk gewerkt aan de voorbereidingen. Het evenement dat zijn weerga niet kent, moet in mei zijn beslag krijgen en zal nog grootser van opzet zijn dan de editie van dit seizoen. Aan dat toernooi werd op Sportpark Drie Burg nog deelgenomen door 64 veldvoetbalteams, voornamelijk lagere elftallen van verenigingen en groepen supporters. Het vijfde toernooi zal plaats bieden aan meer teams. En wederom zullen op diverse velden in Amsterdam een heel weekend in het teken van Ajax. Net als tijdens de laatste editie het geval was zullenspelers en bestuursleden tijdens dat toernooi aktief zijn. En waarschijnlijk zal een elftal van oud-Ajacieden deelnemen. Door de perfecte combinatie van voetbal en tal van Ajax-gekleurde randaktiviteiten, lijkt het succes van het eerste lustrum van het Ajax Supporterstoernooi bij voorbaat verzekerd AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 63