Zaterdag 1 pakt periodetitel Elders in dit Ajax Magazineblad vindt U een artikel over het zaterdagvoetbal bij Ajax. Ooit niet echt serieus begonnen, is deze afdeling naar volwassenheid gegroeid. Ajax 1 heeft al een periodetitel en gaat bijna ongewild voor de eerste plaats en promotie naar de eerste klasse. Ajax 2 doet mee aan de top van de ranglijst en Ajax 3 is in dit overzicht nog ongeslagen. Het kan bijna niet beter... Amateurs Ajax 1 In de thuiswedstrijd tegen Z.O.B. (Zuid Oost Beemster) liep de ploeg snel een 0-1 achterstand op. Daarna kreeg Ajax de wedstrijd onder controle. Remco Dijksterhuis met een hard schot, Jerry Kisoor na een knappe solo en opnieuw aanvoerder Renato Dijksterhuis uit een indirecte vrije schop, passeerden ex-Ajax- doelman Remco de Jong en bepaalden de eindstand op 3-1. In Den Helder tegen H.C.S.C. speelde Ajax onder barre omstandigheden het betere voetbal maar het diende wel te letten op de snelle counters van de tegenstander. Jerry Kisoor scoorde uit een voorzet van Steve Mijnals maar door concentratieverlies in de Ajax-ploeg kreeg H.C.S.C. de gelegenheid om op gelijke hoogte te komen (1-1). Op het bijveld van het Olympisch Stadion, het nieuwe "thuisterrein", nam Ajax tegen een stug verdedigend C.S.W. al rap een 2-0 voorsprong. Dennis Gerritsen, terug van een nare blessure, en Brian Grampon waren de schutters. Daarna werd het een beetje minder met het Ajax-spel. Het leidde echter niet tot een verandering in de score, Ajax pakte beide punten door een 2-0 zege. In de uitwedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. was het al na 30 seconden raak door een treffer van Brian Grampon. Gemeten naar het aantal mogelijkheden had het na een kwartier al 0-3 moeten staan. De combinaties wilden best vlotten en er kwamen kansen, die helaas onbenut bleven. En als het zo makkelijk gaat vermindert de concentratie en krijgt de tegenstander de gelegenheid terug te komen. Ajax had geluk dat, door gebrek aan taktisch vermogen en techniek, dit voor R.K.A.V.I.C. niet op ging. Dennis Gerritsen bepaalde met twee goals, één vóór en één na rust de eindstand op 0-3. Uitblinkers in Amstelveen waren Brian Grampon, Omar Tahya en Germain Holwijn. De eerste periodetitel in de Tweede Klasse werd door de goede resultaten van Ajax Zaterdag 1 een feit. Die buit is dus binnen maar het liefst is Ajax natuurlijk niet afhankelijk van een mogelijke na- competitie. Het streven is, zonder overmoedig te worden, de directe promotie naar de eerste Klasse. Wim Heisterkamp Ajax 2 Tegen ZOB speelde Ajax uitermate zwak maar scoorde toch twee keer via Patrick Bosschieter en Marco Boendermaker. Kort voor tijd werd de eindstand bepaald op 3-0 dankzij een doelpunt van Ramon Bravo. Slecht spelen en toch winnen is ook een kunst, die het tweede zaterdagelftal van Ajax blijkbaar verstaat. In Den Helder gaf een fysiek ter dege uitgerust en fanatiek spelend H.C.S.C. Ajax handen vol werk. Getroffen door blessureleed moesten de gastheren na rust met tien man verder. De H.C.S.C.-accu raakte wat leeg en Ramon Bravo profiteerde daarvan: 0-1. Toen bij Ajax een speler door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd, wees alles er op dat de voorsprong teniet zou worden gedaan. Marco Boendermaker maakte echter aan alle twijfel een einde door voor 0-2 te zorgen. Ajax - Amstelveen was de volgende wedstrijd die op het programma stond. Amstelveen, spelend volgens het beproefde systeem van "twee spitsen en de rest achter de bal" gaf ons traditioneel fel en agressief partij. Het nam een 0-1 voorsprong maar de gasten bleken met hun agressiviteit teveel van hun krachten te hebben verspeeld. De Amstelveense storm luwde en Raymond Barkema (2x), Ramon Bravo en Martin van Leuven zorgden er gezamenlijk voor dat er een eindstand van 4-1 in Ajax-voordeel in de boeken kon worden bij geschreven. In het lieflijke Wilnis, op een steenworp afstand van de nieuwe woonstede van Dennis Bergkamp, moest Ajax zaterdag 2 de "wedstrijd van de waarheid" spelen. Tegen CSW zou blijken wie zich de koploper in deze afdeling mocht gaan noemen. Zoals wel meer opponenten in deze afdeling was CSW fysiek en conditioneel zeer sterk en bovendien bereid "blind" voor elkaar te werken. De mannen uit Wilnis, stuitten echter op een AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992 49

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 53