Junioren A 2 In de wedstrijd tegen Telstar kreeg Ajax A 2 alleen in de eerste helft nog enigszins tegenstand. Na de pauze zorgden Kiki Musampa (4x) en Harold Daling voor de 5-0 winst. Een week later was Sparta de tegenstander die heel wat fysieke kracht in de strijd wierp. Een zware opponent derhalve die veel en hard werken eiste van onze jongens. In de eerste vijf en veertig minuten zorgden Richard Post en daarna Jeffrey de Jong en Kiki Musampa zorgden' voor een 3-0 voorsprong. Sparta toonde veerkracht, kwam terug tot 3-2, maar Arnold Mettes scoorde 4-2. Een laat Sparta-doelpunt zorgde er voor dat de eindstand van 4-3 op het wedstrijdformulier kon worden bij geschreven. Een verdiende maar moeizame zege. Vervolgens werd vriendschappelijk geoefend tegen De Graafschap. Een aardige wedstrijd leverde ook een aardige score op: 3-3. De volgende wedstrijd die op het programma stond was het duel tegen Volendam Het werd, zoals dat zo mooi heet, een vlakke vertoning die de eerste -onnodige- nederlaag opleverde. Kiki Musampa scoorde voor Ajax maar zijn treffer was slechts een kleine pleister op het verlies van 2-1. Tegen ADO Den Haag behaalde Ajax A 2 een zwaar bevochten zege. In een pittig en soms onvriendelijk duel kwamen we door twee strafschoppen, benut door Harold Daling, op 2-0. Een goal van Björn Lindenberg met zorgde er tenslotte voor dat er met 3-1 gewonnen werd van ADO Den Haag. Teun Bogaard Junioren B2 Op zondag 8 november ontmoette Ajax B 2 De Volewijckers. De noord- Amsterdammers stonden op de ranglijst drie punten achter ons maar had wel twee wedstrijden minder gespeeld. Een belangrijke ontmoeting in De Meer derhalve. De wedstrijd begon erg rommelig en al snel keek Ajax tegen een 2-0 achterstand aan. Nadat we van de schrik bekomen waren wist Ajax te scoren en tien minuten voor rust werd het uit een corner 2-2. In de tweede helft kwam Ajax sneller in zijn spel. De aanvallen en de combinaties liepen vlotter. Dat kwam tot uitdrukking in de schotkracht. Het publiek kon genieten van vele mooie doelpunten die een eindstand van 7-2 opleverden. De goals kwamen van Arno Splinter (3x), Orpheo Nok (2x), Rodi Turpijn en Dennis Schulp. Arno Splinter Prima Arno. Dit mag je best meer doen! Ook bijdragen van andere spelers uit ieder jeugdelftal zijn van harte welkom. (Red). Junioren D1 De wedstrijd tegen FC Amstelland was aardig maar helaas werd het bezoek van Ajax D 1 gekenmerkt door veel gemiste kansen. Na bij de rust tegen een 2-1 achterstand te hebben aangekeken, werd er in de tweede helft verzorgd gespeeld met lange periodes waarbij de bal in één keer van voet naar voet ging. Mike (3x), Ruben, Kevin en Jürgen bepaalden de eindstand op 6-2. AS '80 bleek een lastige tegenstander, vooral door de snelle counters waarmee het onze verdediging voor problemen stelde. Met deze speelstijl had het elftal nogal wat moeite waardoor wij ook onze eigen kansen niet konden benutten. Pas ver in de tweede helft kwam de ploeg op veilige voorsprong met als eindstand 4-0. De uitwedstrijd tegen Buitenboys werd een waar doelpuntenfestijn, door Ajax verdiend met 6-4 gewonnen. Waarnemend elftalleider Van Teunenbroek meldde dat Ajax goed voetbal had gespeeld en dat ook het publiek zeer had genoten. Het Sparta-toernooi leverde een tweede plaats op. Het was echter opmerkelijk dat de eerste echt goede wedstrijd de finale was!. In de aanloop naar de eindstrijd werd wel gewonnen (4-1 van Sparta, 1-0 van Volendam en 5-2 van Willem II) maar het spel was niet echt goed te noemen. In de finale tegen Feyenoord zag het publiek een sterk spelend Ajax, dat op alle fronten beter was dan de Rotterdammers. Helaas werd dat overwicht niet in doelpunten tot uitdrukking gebracht. Het 2-2 resultaat was absoluut geen afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Dat onze ploeg door strafschoppen nog verloor lag zeker niet aan onze keeper Wesley, die twee penalty's schitterend wist te stoppen. Het Ajax-kwartiertje In de competitiewedstrijd tegen Almere had de ploeg het erg moeilijk. De 1-0 ruststand was verdiend maar zeker niet geruststellend. Het befaamde Ajax-kwartiertje in de tweede helft werd in ere hersteld met enkele fraaie goals en die meehielpen de eindstand op 5-0 te bepalen. Doelpuntenmakers: Ruben (2x), Jürgen (2x) en Mike. Zonder goed te voetballen is het elftal in en tegen Diemen nooit echt in de problemen geweest. Bij 0-3 kwam de tegenstander nog wel terug tot 2-3 maar daarna stelde ons team orde op zaken door nog drie treffers. Uitslag 2-6 door Dave (2x), Geert, Paul, Kevin en Jürgen. Tot slot dient nog een vriendschappelijk duel te worden vermeld. Tegen DEM won Ajax D 1 met 6-1 Wim Stuut en Günther de Haan. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 50