Jeugdoverzicht MlM Een aparte training op het kunstgrasveld van Dit keer van slechts vier elftallen de verrichtingen. Opmerkelijk weinig, zult U zeggen. En dat is ook zo...! We blijven proberen de heren jeugdleiders meer te activeren om over de verrichtingen van hun elftal te berichten want niets is leuker voor een jonge voetballer iets over zichzelf of het elftal te lezen in het Ajax Magazine. Ondanks de vele successen is er niet altijd tevredenheid over de manier waarop dat succes behaald wordt. Het is het bewijst hoe kritisch er wordt geoordeeld over de prestaties. Winnen alleen is Voorland .Metspecialeeiectronischeapparatuur njet voldoende. Winnen, maar wel in de Ajax-stijl. Zo hoort wordt, onder leiding van fysioloog Laszlo Jambor, de snelheid van de jeugdspelers van Ajax gemeten. Foto: Louis van de Vuurst het.... Junioren A 1 De eerste thuiswedstrijd in de competitie werd een teleurstelling. Tegen Heerenveen was onze ploeg geen moment in de wedstrijd. Door twee benutte strafschoppen van der Haar en Kluivert bleven we aan de goede kant van de score maar verder moeten we deze wedstrijd maar snel vergeten. Aanzienlijk beter ging het in Tilburg tegen Willem II. Vóór rust kwam Ajax op 1-3 door twee doelpunten van Kluivert en Reuser. Het werd even moeilijk toen Willem II dichterbij kwam (2-3) maar door nog eens twee goals van Kluivert werd een verdiende overwinning behaald op een sterke tegenstander. Tegen DWS speelde Ajax op Voorland een prima wedstrijd. Na een half uur was het al 3-0 en tegen tien man en met vier spitsen werd het uiteindelijk 7-0 door Kluivert (5x), Van Galen en Van der Haar. Feyenoord was in Rotterdam een maatje te groot voor Ajax, niet zo zeer op voetbalgebied maar wel op het mentale vlak. De wil om te winnen was bij de Rotterdammers sterk aanwezig. Wij kregen geen enkele kans. Eindstand: 3-0. Tegen FC Zwolle wist Ajax zich te herstellen van de slechte beurt tegen Feyenoord. Het werd een makkelijke middag. Na een 2-0 ruststand kwam met 6-0 uiteindelijk een ruime zege. De Ajax-productie kwam op naam van Wolff, Witzenhausen, Reuser, Fattouchi en Kluivert (2x). Afgetroefd op inzet In Groningen speelde Ajax tegen thuisploeg FC Groningen een zeer slechte eerste helft. En dat in een week, waar Ajax in het Eurostyle toernooi bij Argon twee hele sterke wedstrijden had gespeeld. Op dat toernooi werd met maar liefst 5-1 van PSV gewonnen en ook Feyenoord werd aan de zegekar gebonden: 3-0 winst op de Rotterdammers. De ploeg liep in het eerste bedrijf van het duel tegen FC Groningen kennelijk met het hoofd in de wolken, maar na een hartig woordje in de rust werd FC Groningen van de mat gespeeld. Het werd 7-1 door Reuser (4x), Van der Haar Wolff en Fattouchi. FC Den Haag toonde ons op hun eigen veld tenslotte hoe een topwedstrijd gespeeld moet worden. Na een 0-1 ruststand (goal van Mike Offenberg) streed FC Den Haag keihard om elke bal. Wij gingen in die strijd ten onder en verloren met 2-1. Verliezen van een betere tegenstander is geen probleem, maar afgetroefd worden op inzet is een slechte zaak. Cos Harms AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 49