2. 4 Telecompetitie Ajax - AAW Gele kaarten voor Ajacied Michel Kreek en MVY-er Roger Reyners. Laatstgenoemde ziet zelfs twee keer de gele prent en dient derhalve het veld te verlaten. Voor Michel Kreek is het zijn derde gele kaart waardoor het zeker is dat hij de topontmoeting van de volgende week tegen Feyenoord zal moeten missen. Feyenoord - Ajax Na een afwezigheid van meer dan een jaar maakte Ajacied Johnny Hansen in de tweede helft zijn rentree in het eerste elftal van Ajax. Scheidsrechter Mario van der Ende, die zijn eerste Ajax-Feyenoord in de competitie floot, gaf één keer geel: aan Sonny Silooy Ajax - Willem 2 De tweede wedstrijd in het seizoen 1992 1993 die doelpuntloos eindigt. Eerder kwam Ajax tegen Sparta niet tot scoren. Scheidsrechter Frans Houben toont één gele kaart: voor Bert Verhagen van Willem II. Danny Blind speelt zijn 250e officiële wedstrijd voor Ajax en wordt vanwege dit heuglijke feit voor de aanvang van Ajax - MW door de Supportersvereniging Ajax gehuldigd. Tot Man of the Match wordt Danny Blind gekozen. Na acht achtereenvolgende nederlagen in De Meer weet MW Ajax weer een punt afhandig te maken. Vanwege een liesblessure speelt Stefan Pettersson niet mee. Zijn plaats wordt ingenomen door John van Loen. Pettersson zal ook niet voor Zweden uitkomen in de woensdag te spelen WK kwalificatiewedstrijd Israel - Zweden. Sef Vergoossen: "Het is een bijzondere prestatie om in De Meer een punt te pakken. En dat met in de tweede helft slechts tien spelers. Er had zelfs meer in gezeten maar ik moet eerlijk bekennen dat dat teveel van het goede zou zijn geweest." Louis van Gaal: "Ik ben ontevreden over mijn elftal. Er zijn teveel spelers niet in vorm maar dat is geen excuus om niet te werken." De 120e officiële wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord was via het Amerikaanse sportkanaal ESPN live te volgen in onder meer gedeelten van de Verenigde Staten, Midden Amerika, het Caribisch gebied en het verre oosten. De voetbalklassieker van Nederland stond op initiatief van supportersgroepen van beide verenigingen mede in het teken van een anti-racisme campagne. Scheidsrechter Mario van der Ende had vooraf opdracht gekregen om bij ernstig racistische uitlatingen van de tribunes de wedstrijd te staken. Noemenswaardige incidenten deden zich niet voor. Voor de aftrap van de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de daags daarvoor overleden Ernst Happel, ex-trainer van Feyenoord. Een gedeelte van de Ajax- supporters reageerde beschamend door de minuut met een fluitconcert te verstoren. Louis van Gaal: "Er is weer eens gebleken dat Ajax fantastisch goed kan voetballen". Wim van Hanegem: Vorig seizoen was voor Feyenoord alles meegenomen. Ieder punt was er één en iedereen speelde vrij-uit. Maar nu zijn de verwachtingen hoog. De mensen eisen overwinningen, ook op Ajax. En daar gaan sommigen aan onderdoor." Marciano Vink wordt gekozen tot de Man of the Match Tussen de belangstellenden op de tribune bevindt zich de assistent-trainer van l.FC Kaiserslautern, Dietmar Demuth. Daags na de wedstrijd tegen Willem II speelt een veredeld Ajax 2 een jubileumwedstrijd bij NFC. Doelman Stanley Menzo maakt daarin zijn rentree na zijn blessure aan de duim. Hij voegt zich na afloop bij de Ajax-selectie die zich in Wassenaar voorbereidt op het Europa Cup-duel tegen l.FC Kaiserslautern. Louis van Gaal: "De eerste twintig minuten van de wedstrijd was onze beste opening in dit seizoen. Omdat wij voor rust de mogelijkheden niet benutten, groeide het zelfvertrouwen bij de tegenstander. Dat keerde zich tegen ons. Wij voetbalden in de tweede helft meer tegen ons zelf dan tegen Willem II. Een zorgwekkende situatie voor zo'n belangrijke Europa Cup-wedstrijd." "Er komt heus een moment dat het weer gaat lopen. Wij hebben voldoende kwaliteit om mee te doen aan de top. Wij moeten Kaiserslautern niet onderschatten, maar het is in mijn ogen ook geen superploeg." Jan Reker: "Ik weet het, wij speelden niet attractief, meer volgens de internationale wetten. Maar als je weet hoe veel spelers er bij ons geblesseeerd zijn, vind ik dat wij geëxcuseerd zijn." AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 43