Huldiging jubilarissen Clubnieuws Foto's: Louis van de Vuurst Op zaterdag 24 oktober j.l. werden door het bestuur de jubilarissen van het jaar 1992 gezamenlijk gehuldigd. Met de respectievelijke echtgenotes werden zij in de bestuurskamer van het Ajax-stadion ontvangen. Nadat een ieder kennis had gemaakt, handen geschud en wat bijgepraat, richtte voorzitter Michael van Praag het woord tot de jubilarissen. In zijn opening legde hij vooral de nadruk op het feit dat Ajax nog steeds een vereniging is. Vooral tijdens de internationale reizen wordt veelal gevraagd naar de structuur van onze vereniging. De reacties daarop zijn vaak vol verrassing, omdat de meeste Europese clubs een dergelijke structuur niet kennen en soms het bestaan daarvan niet eens weten. Men reageert uitermate positief, en dat strekt ons tot trots over onze verenigingsvorm. Na inleidende woorden richtte de voorzitter zich tot de jubilarissen, beginnende bij de 25-jarigen, de leden A. Boerkoel en Th. J. van Diepen. Vervolgens werden, in volgorde van jubileum, de heren C.C. Harms (40), W.W. Heisterkamp (40), A.G. Visser (40), A.R. Been sr. (50), J.C. van Dijk (50), A.H. Spanjaard (50), J.H. Potharst (60), J.H. de Sterke (60) en F.W. Höhle gehuldigd. Helaas was de heer A.A. Bogaard verhinderd de bijeenkomst bij te wonen om zijn 75-jarig lidmaatschap te vieren. De voorzitter heeft hem per brief gefeliciteerd met zijn jubileum. Michael van Praag had voor iedere jubilaris passende woorden over hun levensloop bij Ajax op sportief en/of organisatorisch gebied. Van Praag deed dat op de van hem bekende enthousiaste wijze, met aan het slot van het verhaal de uitreiking van de bijbehorende onderscheiding. De dames werden verblijd met een fraai rood-wit boeket. Speciale woorden waren er voor het oudste Ajax-lid, Frits Höhle, die als eerste in onze geschiedenis 80 jaar lid is van zijn en ons Ajax. Hij mocht dat meemaken als 93- jarige en de huldiging was niet alleen voor hem en zijn echtgenote, maar voor alle aanwezigen een hoogtepunt. Uiteraard werd Frits van alle kanten van harte gefeliciteerd met het bereiken van deze mijlpaal. Nadat de gebruikelijke statie-foto was gemaakt, bleef het gezelschap nog een tijdje bijeen onder het genot van een hapje en een drankje. Een ieder was verheugd clubgenoten uit zijn sportieve periode weer eens te zien en de herinneringen "over vroeger" werden dan ook in ruime mate opgehaald. Tegen half twee werd afscheid genomen, iedere jubilaris een ervaring en een onderscheiding rijker. Apart moet nog worden vermeld dat Wim Schoevaart voor zijn vele werk betreffende het uitzoeken van de antecedenten van de jubilarissen door onze voorzitter hartelijk werd bedankt. Bovendien was er om de dankbaarheid kracht bij te zetten, voor Wim een fles tien jaar oude port. Al met al was er weer sprake van een uitermate geslaagde ochtend en een huldiging in stijl. Een stijl de vereniging Ajax waardig. André Kraan AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 35