Een foto uit de -nog niet zo heel- oude doos. Eén van de pionierselftallen van Ajax zaterdag viert met trainer Bob Haarms, leider Cees Boot en bestuurslid Hennie Henrichs weer een kampioenschap. Foto:Louis van de Vuurst Ajax-shirt, is dat een extra aanleiding bij ons te blijven of te komen spelen. Het is geen tijd om te stellen dat er vanuit de jeugd een flinke doorstroming naar dat zaterdagvoetbal is, of dat vanuit dat zaterdagvoetbal spelers door kunnen stromen naar het betaalde voetbal. Incidenteel krijgt dat echter wel al vorm. Topscorer van Ajax Zaterdag 1, Dennis Gerritsen, komt wel af en toe in aktie voor Ajax 2 betaald voetbal in de Beloftencompetitie. En de keeper van de Al junioren maakte de stap van de jeugd naar de zaterdag 1. Bovengenoemde voorbeelden zijn -nog- uitzonderingen maar er zijn duidelijke aanwijzingen dat dat kan veranderen en gemeengoed kan worden. Zeker wanneer het elftal kans ziet de hoogste afdeling, de eerste klasse, te bereiken. Het zaterdagvoetbal leeft enorm binnen de vereniging. Niet alleen wat betreft het valggeschip maar wat betreft de overige elftallen. Dat zijn inmiddels Ajax 1, 2 en 3 én een elftal op dat donderdagavond onder de welluidende naam "Dreamteam" zijn wedstrijden speelt. Bestuursleden en leden van Ajax' technische staf zijn zeer regelmatig aanwezig bij wedstrijden, zowel uit als thuis. De ontvangende verenigingen zijn ook gepast trots om Ajax te mogen begroeten. Men vindt het zeer interessant Ajax op bezoek te krijgen waarbij wel eens de uitspraak is gebruikt dat men het jammer zou vinden als Ajax kampioen zou worden "want dan raken wij U kwijt". Euforie Dat de zaken zeer serieus, bijna professioneel, worden aangepakt blijkt mede uit de traininsintensiviteit. Er wordt driemaal per week getraind, ten teken dat het eerste elftal allesbehalve als een 26 ondergeschoven kindje wordt behandeld. Aan de andere kant blijft het in de structuur van Ajax altijd nog zo dat Ajax 1 en 2 betaald voetbal, met daarachter de Al, A2 en BI elftallen, de belangrijkste teams in de club zijn. Gedragen door het succes, is er de laatste tijd sprake van een zekere euforie rond het Zaterdag 1 elftal. De verwachtingen zijn zo hoog gespannen dat het er op lijkt dat de andere zaterdag-elftallen buiten de aandacht vallen. Dat is volkomen onterecht! Als het eerste of tweede zaterdagelftal niet promoveert is dat vervelend voor de betrokkenen, maar het wordt niet als een "ramp" ervaren. Het zaterdagvoetbal bij Ajax is een serieuze zaak maar staat uiteraard in de schaduw van het "echte" eerste elftal. Olympisch Stadion Dit jaar begon het eerste elftal in de tweede klasse met als doelstelling zich te handhaven. Want het gaat allemaal erg snel en een jaartje "rust" zou geen kwaad kunnen. De resultaten wijzen echter in een richting van een nieuw kampioenschap. Al heeft een "pas op de plaats" soms zijn voordelen, Ajax zal vanzelfsprekend niet schromen om de titel te grijpen, wanneer dat mogelijk is. De jacht op nieuwe glorie vindt overigens plaats in een andere omgeving dan de laatste jaren het geval was. De thuiswedstrijden worden op het bijveld naast het Olympisch Stadion gespeeld. Eén van de redenen was dat het op Voorland vaak dringen was. Niet alleen voor het in steeds grotere getalen opkomende publiek maar ook voor de diverse elftallen die op Voorland hun thuiswedstrijden moeten spelen. Bovendien verdient de Zaterdag 1 een goed bespeelbaar veld, waarop niet een half uur eerder nog een wedstrijd is gespeeld. De accommodatie van het bijveld is wat aangepast. De hoge hekken zijn gehalveerd zodat die geen obstakel meer vormen. Tevens is de onoverdekte zittribune is opgeknapt en werd de overdekte tribune waterdicht gemaakt. De belangstelling is erg groot, menige zondagamateurclub kan daar jaloers op kan zijn. Entreegeld Door de, zeg maar, min of meer professionele aanpak van het zaterdag voetbal heft Ajax sinds september van dit jaar entreegeld, waarmee een gedeelte van de kosten gedekt wordt. Alle werkende leden, donateurs en seizoenkaarthouders hebben vanzelfsprekend vrij toegang. Bejaarden en kinderen betalen twee gulden en de overige toeschouwers vier gulden. Dat is niet ongebruikelijk in de top van het zaterdagvoetbal. En het leuke van alles is nog dat in de vereniging al enige tijd wordt geroepen, voor wie het maar wil horen: Noordwijk, we komen er aan! IJselmeervogels, we komen er aan! Wie had dat in 1983, toen de pioniers aan het werk gingen met de gloednieuw zaterdagafdeling van Ajax, ooit gedacht....! André Kraan Tiin Middendorp. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992 .j t."

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 30