"ijsseimeervogels wij komen er aan!" Al enige tijd neemt het zaterdagvoetbal bij Ajax een wat aparte plaats in. Door de reeks van successen van het eerste elftal dat thans uitkomt in de tweede klasse KNVB van de zaterdag amateurs kan men bij vlagen wel eens spreken van een soort euforie. amateurvoetbal bij Ajaxte veranderen. De belangrijkste was het grote verloop bij de amateurs. Terwijl er lang geleden nog sprake was van een Ajax 8 op de zondag, liep de ambitie bij spelers om vanuit de jeugd in een der amateurteams te gaan spelen sterk achteruit. De jeugd koos liever voor een plaats in het eerste of tweede elftal van een goede amateurvereniging, dan uit te komen in Ajax 3, 4 of 5. dat betekende immers spelen in de volkomen anonimiteit. Ook een betere amateurspeler zou zich niet snel aanmelden voor dergelijke elftallen. Een sterke terugloop van spelers was uiteraard niet voordelig. Ajax heeft er altijd Het vlaggeschip van de zaterdagafdeling van Ajax: het eerste elftal dat uitkomt in de op één na hoogste klasse van het amateurvoetbal. Foto: Louis van de Vuurst naar gestreefd om het kader uit de eigen vereniging te halen. Jeugdcommissieleden worden bij voorkeur in de eigen vereniging gezocht. Maar met een teruglopend aantal seniorvoetballers werd dat steeds moeilijker. Eerlijkheidshalve dient ook te worden gezegd dat de club in sportief opzicht weinig te bieden had. Vooral omdat Ajax 3, het eerste amateurteam, geen standaardelftal kon worden, nooit écht hogerop kon komen. Dat sprak niet aan. Parallel aan die ontwikkeling ging de wens van veel jeugdcommissieleden om te blijven voetballen in het rood-wit van Ajax. In de vroegere situatie kon dat alleen op Dat hadden slechts weinigen voorzien, toen men in 1983 besloot het in de zondag competitie uitkomende elftal van Ajax 5 te wijzigen in het eerste Zaterdagelftal. Daarop kwam alles in een stroom versnelling. Na drie jaar onder leiding van een "trainer zonder naam", drie seizoenen onder Bobby Haarms, één jaar Günther de Haan en nu dan het derde seizoen van Dirk de Groot, lonkt de eerste klasse: de hoogste afdeling in het zaterdagvoetbal ligt binnen bereik... Aanleiding Natuurlijk was er indertijd een bepaalde reden om de structuur van het 24 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 28