Vanzelfsprekend wordt Bryan al het goede toegewenst in zijn nieuwe omgeving. Waarbij wij echt hopen dat hij in Italië de draad van het succes weer kan oppakken. Goed nieuws viel er te melden over Stefan Pettersson. De Zweed verlengde zijn contract met Ajax voor één jaar met een optie voor nog een jaar waarmee beide partijen zeer tevreden waren. Klassieker voor Ajax Met die matige wedstrijden in het achterhoofd werd met enige zorg uitgekeken naar de "klassieker van het jaar", in Rotterdam tegen Feyenoord. Gelukkig kon het Ajax-team een volle week zonder andere wedstrijdbesognes naar het duel met de aartsrivaal toewerken. Gezien de stand op de ranglijst kon Ajax zich in De Kuip geen nederlaag permitteren. In de overdreven hoeveelheid aan publiciteit rondom het al dan niet spelen van Ed de Goey (Ajax speelde al weken zonder Stanley Menzo!) werd vaak voorbij gegaan aan de blessure-problemen bij Ajax. Gelukkig bleek dat Sonny Silooy, Frank de Boer en Stefan Petterson uiteindelijk wel fit genoeg waren om te spelen. Met Robbie Alflen op de plaats van de geschorste Michel Kreek liep het bij Ajax meer dan voortreffelijk en zagen we een, in vergelijking met de voorgaande duels, bijna onherkenbaar elftal dat met puur voetbal Feyenoord trotseerde. Wanneer Ajax de mogelijkheden had benut, had reeds in de eerste helft de zege veilig gesteld kunnen worden. Ook in de tweede helft bleef Ajax beste van het spel houden. Het overwicht kwam in drie schitterende goals tot uitdrukking. Eerst reageerde Edgar Davids uitstekend na een door Dennis Bergkamp op de paal geschoten bal. Vervolgens maakte Stefan Pettersson een juweel van een doelpunt 2-0, waarna Mare Overmars voor de slagroom op de taart zorgde door de bal voor de derde keer achter Ed de Goeij te schieten. Bijzonder verheugend was overigens het Een schitterend moment voor Johnny Hansen. De Deense verdediger maakte na meer dan een jaar van gedwongen afwezigheid zijn rentree in de hoofdmacht van Ajax. Dat hij dat juist in de topper tegen Feyenoord mocht doen, gaf het moment nog meer glans. Foto: Louis van de Vuurst Een beeld uit de slotfase van de tumultueuze wedstrijd tegen MVV. Bryan Roy krabbelt overeind terwijl Wim Jonk zich klaar maakt voor het nemen van een vrije trap. In november nam Ajax afscheid van Bryan Roy die, na een moeilijke periode bij "zijn" Ajax, zijn geluk ging beproeven bij het Italiaanse Foggia. Foto: Louis van de Vuurst wederoptreden (na meer dan een jaar van afwezigheid door blessureleed) van verdediger johnny Hansen. De karaktervolle Deen kreeg twintig minuten voor het einde van de wedstrijd van coach Louis van Gaal het vertrouwen om de Ajax-defensie te versterken. Kennelijk heeft Ajax tegenstand van formaat nodig om te laten zien waartoe het echt in staat is. Geen onbekend verschijnsel in de sport waar instelling en motivatie een belangrijke rol spelen. Ajax zal van FC Den Bosch en MW hebben geleerd dat ook tegen clubs van dat niveau een juiste instelling noodzakelijk is. Wanneer dat gerealiseerd wordt, hoeft Ajax van niemand meer te verliezen.... Op de valreep voor het sluiten van de dead-line van de Kroniek voor het Ajax Magazine 4 nog een tweetal heuglijke mededelingen. Op 17 november werd het gezin Danny Blind verblijd met de geboorte van dochter Zola en een dag later werd ook Ajax Magazine redacteur David Endt vader van een dochter, Gioia. De pasgeborenen en de respectievelijke moeders maken het uitstekend. Namens de Ajax-familie wensen wij hen alle gezondheid en voorspoed toe. 10 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 12