Het bericht dat Bryan Roy niet meer in de selectie van Louis van Gaal,paste overschaduwde de 4-2 zege over Roda JC op zaterdag 26 september. Foto: Louis van de Vuurst Ledenvergadering De Algemene Jaarlijkse Ledenvergadering werd dit jaar gehouden op 24 september met een -helaas- niet al te grote belangstelling. Voor de aanwezigen was het echter zeker de moeite waard. Onder leiding van voorzitter Michael van Praag werd opening van zaken gedaan omtrent de situatie binnen onze vereniging, zowel sportief als financieel. Tevens werd weer voor een jaar de samenstelling van de Ledenraad vastgesteld. Over die Ledenraad zal in een van de komende Ajax Magazine meer informatie worden gegeven. De indruk bestaat namelijk dat velen niet precies weten welke functie deze Ledenraad heeft, hoe die wordt samengesteld en welke waarde dit hoogste orgaan van de vereniging heeft. Volle bak Op zaterdagavond 26 september speelde Ajax de competitiewedstrijd in de Meer tegen Roda JC bij een lekkere temperatuur en voor een volle bak. Nu zal die"bak" in dit seizoen wel gauw vol zijn gezien de meer dan 13.000 seizoenkaarten waardoor er "slechts" 5.000 kaartjes in de vrije verkoop overschieten. Meer dan 19.000 mensen kunnen er tegenwoordig niet meer in. En dan te weten dat ons stadion ooit goed was voor 29200 bezoekers. Zoals eerder gezegd kan de club nu makkelijker uitwijken naar het Olympisch Stadion wanneer bepaalde competitiewedstrijden wat betreft de te verwachtena belangstelling daar aanleiding toe geven. Veel zal afhangen van de stand op de ranglijst. Tegen Roda J.C. verliep de score aanvankelijk niet voordelig. Ajax speelde als vertrouwd op de helft van de tegenstander en zag weinig kans door de menigte van spelers heen te breken. In dat systeem van Ajax kan één foutje genoeg zijn om onterecht op achterstand te komen. Dat gebeurde dus, maar Frank de Boer en Stefan Pettersson brachten al snel de stand op 2-1Dennis Bergkamp en Michel Kreek bepaalden de eindstand op 4-2. Vooral Michel Kreeks beweging voorafgaande aan zijn treffer, was schitterend. Het goede resultaat werd wat "overschaduwd" door het bericht van Louis van Gaal over zijn mening omtrent Bryan Roy en diens functioneren in het elftal. Tweede ronde Ajax bereidde zich vervolgens voor op de tweede wedstrijd tegen SV Casino Salzburg met natuurlijk die comfortabele 3-0 voorsprong. De wedstrijd werd op woensdagmiddag 30 september om 14.00 uur gespeeld. Een wat ongebruikelijk tijdstip, maar dat kon vanwege het gemis van lichtmasten niet anders. De belangstelling (bijna 18.000 toeschouwers) viel onder die omstandigheden zeker niet tegen. Ajax werkte de wedstrijd wat plichtmatig af en won met 3-1 met goals van Stefan Petterson (2x) en Dennis Bergkamp. Op vrij eenvoudige wijze bereikte Ajax de tweede ronde. We hadden ook niet anders verwacht. De loting op 2 oktober leverde eerst een uitwedstrijd op 22 oktober tegen Vitória Guimaraes op, terwijl de thuis-ontmoeting op 2 november in het Olympisch Stadion, gewoon in de avond met kunstlicht wordt gespeeld. Andere planeet In de PTT Telecompetitie volgde de ontmoeting in Waalwijk tegen R.K.C. Traditioneel een lastige tegenstander, waar Ajax nog maar weinig van wist te winnen. Het opportunistische spel van de Waalwijkers ligt Ajax nooit zo. Het is altijd maar afwachten of Ajax in Waalwijk tot een goed resultaat komt. Het ging Ajax dit keer voor de wind. De tegenstander werd in alle opzichten volledig afgetroefd en Ajax kon op den duur bijna doen wat het wilde. Dennis Bergkamp was voor R.K.C. de grootste plaaggeest met drie treffers. Zijn derde (Ajax' vijfde-) was van wonderbaarlijke schoonheid of, zoals Louis van Gaal het formuleerde, "een doelpunt afkomstig van een andere planeet". Doelpunten van Stefan Pettersson en Mare Overmars completeerden de 5-0 winst, een nog schamele afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. Het was voor Ajax helemaal een goede dag want PSV en Feyenoord waren zo vriendelijk op het laatste moment de punten te delen terwijl ook FC Twente een punt verloor. Daardoor schoof alles aan de kop van de ranglijst weer een beetje in elkaar schoof. Dennis Bergkamp voerde de topscorerslijst aan. We sluiten deze Kroniek af na de verloren kwalificatie-interland in Rotterdam tegen Polen. Nederland, met Menzo, Jonk en Bergkamp als Ajacieden in de gelederen, kwam in De Kuip ondanks een veelheid aan kansen niet verder dan 2-2 na notabene een 0-2 achterstand. De tijd zal ons leren hoe de weg naar plaatsing voor de W.K. verder zal gaan maar duidelijk is dat geen makkelijke weg wordt. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 9