planeet Ondanks het ongewone aanvangsuur trok Ajax - SV Casino Salzburg toch nog bijna 18.000 toeschouwers. Een aangename verrassing en een blijk van de grote populariteit waarin Ajax zich mag verheugen. Foto: Louis van de Vuurst Oranje Wederom stond er geen competitievoetbal op het programma. Niet alleen vanwege het bekerprogramma, maar vanwege ook de interland tegen Noorwegen in de voorronde van het WK '94. Voor veel Ajacieden was er werk aan de winkel. Menzo, Blind, de Boer, Bergkamp en Silooy (na z'n laatste interland op 4 januari 1989 weer opgeroepen) vormden de Ajax- inbreng in de selectie van 16 spelers. Daarin bevonden zich nog eens zes spelers die uit de Ajaxschool afkomstig zijn (Rob Witschge, Kieft, Van Basten, Rijkaard, Winter, Van't Schip) terwijl Koeman en Wouters bij Ajax toch ook hun sporen hebben verdiend. Dertien spelers uit de Ajax-school derhalve...! De wedstrijd zelf werd een grote teleurstelling. Het Nederlands Elftal ging met 2-1 triest ten onder tegen een hardwerkend en opportunistisch spelend Noorwegen. Bondscoach Dick Advocaat had gekozen voor een wat behoudender speltype en wanneer dan wat spelers het laten afweten, wordt deze taktiek genadeloos afgestraft. De enige Nederlandse treffer kwam van Dennis Bergkamp. Stadion Een nieuwe ontwikkeling rond het huidige Olympisch Stadion was het feit dat het bouwwerk op de Monumentenlijst werd geplaatst, waardoor behoud van het Stadion voorlopig is gewaarborgd. Eerder was al zeker gesteld dat het Olympisch Stadion in ieder geval niet zou worden afgebroken voordat de nieuwe voetbaltempel in Amsterdam Zuid Oost bespeelbaar zou zijn. Inmiddels had Ajax ook de exploitatie van het Stadion op zich genomen. Dat bracht een investering van zo'n vier miljoen gulden met zich mee, nodig om de lichtmasten aan te brengen, achterstallig onderhoud te kunnen plegen, kortom, om er weer iets van te maken. Prettig is dat nu ook gebruik kan worden gemaakt van de bijvelden rond het Olympisch Stadion waar de zaterdagteams en jeugdelftallen hun wedstrijden kunnen spelen. U leest over al die zaken meer in het Jeugdoverzicht en "Van de Voorzitter". AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992 7

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 7