Een goede start Ajax 2 (betaald voetbal) door Herman Bosschieter Doelpunten van de week In de openingswedstrijd van de competitie tegen Telstar gingen wij direct voortvarend te werk. Dit resulteerde slechts in één doelpunt van Ron Willems waardoor Telstar redelijk optimistische aan de tweede helft kon beginnen. Door goed spel van Ajax en een te hoog temp voor Telstar werd de eindstand 6-0 door goals van Ignatio Tuhuteru, John van Loen, Rob Alflen, Clarence Seedorf en Robin Fokke. Bij de uitwedstrijd tegen FC Utrecht ontbraken bij ons Seedorf, Oulida, Wijnhard en Bousatta terwijl aan Utrecht zijde spelers als Verrips, Achterberg, en Van der Ark meespeelden. Dus waren we benieuwd of ons zeer jonge team fysiek opgewassen was tegen de kracht van FC Utrecht. Dat bleek inderdaad zo te zijn, al moet eerlijkheidshalve gezegd worden dat we gedurende een aantal periodes flink onder druk kwamen te staan. Daardoor lukte het niet het bekende Ajax-spel te spelen. In deze fases toonde Dennis van der Poll zijn klasse door bij een 1-3 stand een aantal fraaie reddingen te verrichten. Dankzij de doeltreffendheid van Ron Willems en Donny Huysen, die ieder twee goals voor hun rekening namen (het stiftballetje van Ron en de kopbal van Donny konden in aanmerking komen voor de doelpunten van de week), werd de wedstrijd winnend afgesloten (1-4). Moeite met Sparta Tegen Sparta in Rotterdam voor de Beloften-competitie werd ons elftal versterkt met John van Loen en Jari Litmanen. Hierdoor dachten wij deze wedstrijd makkelijk aan te kunnen. Het tegendeel was waar. Een vrijuit spelend Veelal op dinsdagavond (19.30 uur) speelt Ajax 2 zijn thuiswedstrijden op het hoofdveld. De publieke belangstelling is nooit erg groot en dat is jammer want het is vaak best de moeite waard nieuw talent aan het werk te zien op weg naar mogelijk een plaats in het eerste elftal. De resultaten van het elftal zijn goed te noemen. De onderstaande verslagen getuigen daarvan. Sparta met veel amateurs in de ploeg maakte het ons in de eerste helft knap lastig met goed combinatievoetbal. Trainer Gerard v.d. Lem wilde na rust meer agressie en een hoger speltempo maar Sparta nam de leiding. Bij Ajax ging de snelheid van de balcirculatie omhoog en daardoor moesten de Rotterdammers alle zeilen bijzetten. Jari Litmanen en Clarence Seedorf uit een vrij schop wisten de stand in ons voordeel om te buigen (1-2). De uitwedstrijd tegen ADO/Den Haag stond enigszins in het teken van de aanwezigheid van Bryan Roy. De uitslag (4-1) zou kunnen vermoeden dat dit haar weerslag zou kunnen hebben gehad op de tot dan toe ongeslagen Ajax-formatie. Dat was zeker niet het geval. In een bijzonder goed gespeelde wedstrijd met een uiterst gemotiveerde Roy konden wij de kansen echter niet verzilveren. De Hagenaars waren die avond duidelijk gelukkiger. Zij namen de leiding en hoewel Donny Huysen op aangeven van Roy 1-1 scoorde kwamen we door een strafschop weer op achterstand. Het alles of niets voetbal van Ajax leverde kansen voor ADO Den Haag én nog twee Haagse treffers op. Zodoende was Ajax' eerste nederlaag een feit. Grote winnaar die avond was het publiek, dat genoot van een open wedstrijd. Walk-over De wedstrijd op ons hoofdveld tegen Excelsior werd een volledige walk-over. Ajax was zijn tegenstander op alle fronten de baas en scoorde liefst acht keer. Die treffers werden keurig verdeeld over beide helften. Jari Litmanen (2x), Tarik Oulida (2x), Clarence Seedorf, John van Loen (2x) en Robin Fokke zorgden voor de Ajax- produktie. Eindstand 8-0. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 63