Zonder iets te kort te willen doen aan de prestatie van de gastheren, moeten wij stellen dat bij Ajax die middag de scherpte en de inzet een beetje ontbrak. Weliswaar namen het Zaterdag 1 -elftal door Bryan Grampon de leiding maar echt vat kon het elftal niet krijgen op het spel van Zevenhoven. Geheel verdiend werd het kort na rust 1-1 en daar bleef het, ondanks nog wat kansen aan beide kanten, bij. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 One touch football In de openingswedstrijd van het seizoen tegen Lelystad speelde Ajax een goed eerste helft met bij vlagen prima combinaties: one touch football. Bij rust had het elftal de leiding (2-1) door goals van Maxim Rettich en Richard Metles. Ondanks grote druk in de tweede helft bleef deze stand ongewijzigd. Keeper Patrick de Geus moest daarvoor zelfs een penalty stoppen. In Zandvoort tegen Zandvoort '75 namen de gastheren al na tien minuten de leiding. Dennis Heyt scoorde snel met een kopbal de gelijkmaker. Helaas moesten we het laatste uur met tien man spelen omdat Robert Pronk in een reflex de bal met de hand beroerde hetgeen "rood" betekende. Zandvoort profiteerde direct na rust van de numerieke meerderheid maar met tien man zwoegend kwam Ajax toch nog knap langszij. Marco Boendermaker was de doelpuntmaker die de einnduitslag op 2-2 bepaalde. De thuiswedstrijd tegen ODIN '59 vond voor de eerste keer plaats op de bijvelden van het Olympisch Stadion. De start was voortvarend met een snelle goal van Ben Lups maar ODIN kwam snel langszij. Vervolgens leken we royaal afstand te gaan nemen. Ben Lups scoorde 2-1 en jan de Ronde 3-1. Nog voor rust werd het evenwel 3-2 door een buitenspelgoal. Marco Boendermaker scoorde tien minuten voor tijd 4-2 en dat leek de 50 eindstand te zullen worden maar...een enorme blunder in onze defensie vlak voor tijd betekende dat ODIN tot 4-3 terug kon komen. In Purmerend tegen Purmersteyn speelden we een slappe en chaotische eerste helft. Rust 0-0. Daarna een fel en agressief Ajax met na een uur 0-1 door Marco Boendermaker. Een fout van onze doelman werd zorgde voor 1-1. Toch werd op de valreep nog de winst gegrepen door twee treffers van Richard Metles, de laatste gemaakt uit een strafschop (1-3) Rob Been Sr. Zaterdag 3 Mix van jong en oud Na een aantal oefenwedstrijden begon het derde elftal, een mix van jongere en oudere spelers, aan de competitie. De eerste uitwedstrijd, bij OWO 2, liet bij vlagen leuk voetbal zien. Na een snelle 2-0 voorsprong verslapten we een beetje waardoor OWO terug kon komen tot 2-1. Ajax pakte daarna de draad weer op en met mooie aanvallen werd de score regelmatig uitgebouwd tot 1-7. De goals kwamen op naam van Willem Knaap, Donald de Randamje, Mark Vrolijk, Sjaak Swart (2x) en Cor Vos (2x). De volgende tegenstander was De Volewijckers 2, een sterke ploeg die in de Meer goed partij gaf. Na een 1-0 voorsprong en een 2-1 achterstand kwam Ajax 3 nog voor rust via een penalty op 2- 2. Daarna kwamen de Noordamsterdammers wat adem tekort en kon Ajax volop aanvallen. Er kwamen kansen te over maar pas in de laatste tien minuten werd de eindstand op 4-2 bepaald. Rob Been (2x), Ron Oudendijk en Cor Vos waren de schutters. Daarna moesten we naar De Geuzen 5, een zeer zwakke tegenstander, waar wij een zeer matige wedstrijd tegen speelden. Het liep niet, slechts een enkeling bereikte zijn normale niveau. Niettemin werd het 0-6 door goals van Sjaak Swart (2x), Dick van AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992 Wagtendonk, Johan de Vos, Rob Been en Arnie Brandts. Maar eigenlijk hadden het dubbele cijfers moeten zijn. Tenslotte was OSDO 2 op Voorland te gast. Na twintig minuten leidde Ajax met 2-0. Daarna ging het minder en kreeg OSDO de gelegenheid terug te komen tot 2-2. Wanneer keeper Ron Dijkstra niet zo attent was geweest waren we zeker op achterstand gekomen. In het laatste half uur nam Ajax het heft weer in handen. Hoewel er nog veel kansen werden gemist werd het einde van de wedstrijd bereikt met een ruime 8-2 overwinning. Willem Knaap trof maar liefst vier keer de roos, Rob Been scoorde twee maal en Donald de Randamie en Sjaak Swart schoten ieder één keer raak. Tot zover goede resultaten, met acht punten uit 4 wedstrijden en een doelsaldo van 25-5. Laten we hopen dat het op dezelfde voet verder gaat..! Frans Grootenboer Jerry Kisoor vecht een duel uit met zijn tegenstander van Zandvoort '75. In de duinrijke omgeving versloeg Ajax Zaterdag 1 zijn tegenstander met maar liefst 8-0! Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 50