Een brug tussen De Meer en het Stadion Ajax Zaterdag Het zaterdagvoetbal bij Ajax wordt steeds belangrijker, zeker wat betreft het eerste en tweede elftal. De hoofdmacht komt dit jaar voor het eerst uit in de tweede klasse met de intentie de hoogste afdeling in het zaterdagvoetbal te halen door aan het eind van dit seizoen te promoveren naar de eerste klasse. Het tweede elftal heeft een functie vergelijkbaar met hetzelfde team in het betaalde voetbal. De overige elftallen kennen een wat meer recreatief belang. De resultaten uit de aanvangsfase van de respectievelijke competitiesgeven goede hoop voor een succesvol seizoen. Dick de Groot, de trainer van de Zaterdagelftallen van Ajax en coach van Ajax Zaterdag 1heeft als eerste een kaartje gekocht voor de debuutwedstrijd van zijn elftal op het bijveld van het Olympisch Stadion. Zijn voorbeeld werd door velen gevolgd en de thuiswedstrijden van Ajax Zaterdag 1 worden dan ook voor een talrijk publiek gespeeld. Foto: Louis van de Vuurst Zaterdag 1 Een goed begin.... Ajax opende het seizoen tegen het Nijkerkse N.S.C. Vanaf het begin domineerde Ajax, maar de onzen wisten de kansen niet te benutten. N.S.C. was wat dat betreft doeltreffender en nam via een tweetal uitvallen een 0-2 voorsprong. Ajax voerde daarna het tempo wat op en via fraaie goals van Raymond Barkema, Renato Dijksterhuis en Omar Tahya (2x) werd een verdiende 4-2 zege geboekt. Zandvoort '75 bleek in de eerste uitwedstrijd een maatje te klein voor Ajax. Slechts tien minuten mochten de gastheren hopen op een positief resultaat maar twee goede kansen werden verprutst. Daarna speelde Ajax de tegenstander volledig van de mat. Via vijf goals van Dennis Gerritsen en één van Renato Dijksterhuis, Bryan Grampon en Cees van Oevelen werd de monsterscore van 0-8 bereikt. Meer dan over de uitslag was trainer Dick de Groot erg tevreden over het vertoonde spel. V.R.C. uit Veenendaal werd onze eerste tegenstander op ons nieuwe onderkomen, de bijvelden van het Olympisch Stadion. Ajax begon erg mat en ongeconcentreerd wat een 1-0 achterstand tot gevolg had. Met Bryan Grampon als animator trok Ajax langzaam het initiatief naar zich toe. Al spoedig bleek dat de Veenendalers het niet zouden redden. Bryan Grampon (2x), Steve Mijnals (2x) en Jerry Kisoor zorgden voor de eindstand van 5-2. In Zevenhoven werd tegen de club van die naam het eerste puntverlies geleden. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 49