Junioren C2 Het elftal van Ajax B 1 met trainer Spitz Kohn en leider Rolf Grootenboer. De talenten tot zestien jaar zullen dit jaar, helaas, weinig tegenstand ondervinden daar zij met het oog op de volgend seizoen te starten landelijke competitie voor B- junioren, in hun standaard competitie uit moeten komen. Ajax had liever gezien dat deze spelers zich op een hoger niveau konden meten. Foto: Louis van de Vuurst Tegen Voorland hadden we het in het begin wat moeilijk omdat er agressief gespeeld werd door de tegenstander. De ruststand was dan ook slechts 1-0 in ons voordeel. Maar in de tweede helft was het eenrichtingverkeer. Richting Voorland wel te verstaan. De gasten kwamen er niet meer aan te pas en kregen nog eens acht goals om de oren. Nordin Wooter (5x), Guillermo Edwards, Menno Willems, Eli Louhenapessy en Jules Emanuelsson scoorden. Het wordt afgezaagd, maar ADO '20 was nog zwakker dan de vorige tegenstanders. Een ronduit slecht spelend Ajax won nog simpel met 0-7. Guillermo Edwards (3x), Menno Willems, Jules Emanuelson, Dennis v.d. Berg en Jerry Hagen waren dit keer de schutters. Vermoedelijk zal het elftal dit jaar weinig tegenstand ondervinden. Normaal deed onze BI mee in de A-juniorencompetitie maar om tot een landelijke B-competitie te komen moet er dit jaar wel worden gespeeld in deze klasse om zodoende bij de eerste drie te eindigen. Hetgeen een voorwaarde is om straks landelijk te kunnen spelen. Rolf Grootenboer. In de uitwedstrijd tegen Amstelland Cl bleek de tegenstander fysiek een maatje te groot. Voetballend daarentegen konden we het wel aardig bijbenen zodat de strijd tot de rust gelijk opging. Er kon echter onvoldoende diepte in het spel gebracht worden omdat de tegenstander sneller en groter was. Dat verklaart de uiteindelijke 3-2 nederlaag al was een gelijkspel zeker verdiend geweest. Thuis tegen Almere Cl ging het elftal direct fel van start. De tegenstander werd goed onder druk gezet en op eigen helft terug gedrongen. Dat leidde al snel tot een doelpunt. Na 2-0 zakte Ajax ver terug. In de tweede helft zagen we een soortgelijk spelbeeld: goed voetbal afgewisseld met zwakke momenten. Bij een 3-0 voorsprong leek Almere rijp voor de slachtbank maar helaas werden de kansen niet benut (waar zagen we dat meer?). Vlak voor tijd werd het via een penalty zelfs 3-1. Frits Andriesse - Gunther de Haan Junioren D1 Na een goede voorbereiding werd de competitie thuis gestart tegen Bijlmer Cl. Na een snelle achterstand werd Bijlmer met goed verzorgd voetbal een beetje zoek gespeeld. Via twee goals van Paul, twee van Ruben en één van Dave werd de ruststand bepaald op 5-1. Na de hervatting was het allemaal een beetje plichtmatig. De eindstand werd 6-2 door een benutte strafschop van Eric. In en tegen Muiden moest vervolgens worden aangetreden tegen een B/C combinatie. Fysiek een groot verschil maar dat "kleine ongemak" werd door ons slim opgelost. Het positiespel was prima, de bal ging heerlijk rond en dat wij op het juiste moment wisten te scoren was een verdienste van de hele ploeg. De 4-1 overwinning was dik verdiend. De goals waren van Ruben en Geert. In de uitwedstrijd tegen Waterwijk Cl lag er een onverklaarbare matheid over de ploeg. Daardoor kwam men pas laat in de eerste helft tot scoren. Eric en Ruben zorgden voor de 0-2 ruststand. Daarna was Ajax wat agressiever, zonder dat het spel echt beter werd. Alleen werden de kansen nu beter benut waardoor een 1-8 zege meeging naar Amsterdam. De uitslag van de wedstrijd tegen Victory Cl zegt al genoeg over de krachtsverhouding in het veld. De 17-1 overwinning had met wat meer scherpte in de tweede helft tot zeer grote hoogte kunnen oplopen. Uitslagen voorbereiding: Ajax Dl - AjaxD2 8-1 Ajax Dl - Argon Cl 1-2 AjaxDl - A.F.C.C2 7-0 Tournooi Bierbeek: 6e plaats Tournooi Willem II: le plaats Willem Stuut - Günther de Haan AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 46