Jeugdoverzicht De jeugd van Ajaxr de grootste rijkdom van de vereniging, is het seizoen over het algemeen goed begonnen. Grote uitslagen zijn leuk maar niet het belangrijkste. In de opleiding dient ieder week weer geleerd te worden met daarbij zoveel mogelijk weerstand. Vandaar dat een aantal jeugdteams een klasse hoger spelen tegen oudere en vaak fysiek sterkere tegenstanders. En dan toch winnen op techniek en met goed spel. Zie daar de resultaten van een aantal jeugdteams van Ajax. Een stijlvolle aktie van één van de voetballers van Ajax E 1 tijdens een wedstrijd op Voorland. De jongste jeugd van Ajax speelt iedere zaterdag hartverwarmend voetbal. Foto: Louis van de Vuurst Junioren A 1 Tegen Haarlem speelde het elftal een vrij constante wedstrijd. Alleen werden er nogal wat kansen gemist. De ruststand was 1-1 en voor Ajax scoorde Richard Post met een prachtig doelpunt. Na de hervatting speelde Ajax goed geconcentreerd verder en werd de eindstand 5-2 door goals van (weer) Richard Post, Robbert Gehring, Kikki Musampa en Dave van der Berg. Een dik verdiende overwinning. In de thuiswedstrijd tegen Emmen was Ajax veel sterker maar het kon het overwicht in de eerste helft niet in doelpunten uitdrukken, zelfs niet via een strafschop. Na de thee moest eerst een achterstand worden weggewerkt alvorens Mendel Witzenhausen en Arno Schaap de zege (2-1) veilig stelden. Uit bij FC Utrecht werd gedreven gespeeld. Door direct "in de wedstrijd" te komen werd de tegenpartij geen kans gegund. Bovendien zat het achterin onder leiding van de goed spelende keeper Casper Nelis helemaal dicht. Arno Schaap scoorde halverwege 0-1 en Kikki Musampa volgde met een tweede Ajax-doelpunt: 0-2. Hoewel FC Utrecht kort voor tijd nog tegenscoorde, kwam de overwinning nauwelijks in gevaar. Op Voorland werd AZ vooral in de eerste helft goed bestreden. Robbert Gehring opende de score en nog voor rust werd het 2-0 door Kikki Musampa. Ondanks vele goede mogelijkheden in het verdere verloop van de wedstrijd bleef een grotere score achterwege. AZ wist zelfs nog tot 2-2 terug te komen maar het was opnieuw Kikki Musampa die kort voor tijd de winnende treffer in het Alkmaarse doel deponeerde. Teun Boogaard Junioren B 1 Weinig tegenstand Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen speelde de BI een tweetal tournooien. Zowel bij Fortitudo (Culemborg) als Cambuur (Leeuwarden) werd een derde plaats bereikt. Dat was ietwat teleurstellend omdat Ajax de beste ploeg was. Door onnodig puntverlies werd de finale tot twee maal toe echter niet gehaald. De eerste wedstrijd, uit tegen Lelystad, wonnen wij zonder moeite met 10-0. De tegenstander was te zwak en als Ajax echt de kansen had benut was de uitslag nog veel groter geweest. Jules Emanuelsen (3x), Nordin Wooter (3x), Eli Louhenapessy (2x), Menno Willems en Danny Murphy zorgden voor de Ajax- goals. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 45