Bijzonderheden Europa Cup-debuut van Edwin van der Sar Frank de Boer speelt zijn 150 offïcële wedstrijd voor Ajax. Gele kaarten voor Taoufik en Oliveira (Vitória) en Dennis Bergkamp. Stefan Pettersson blesseert zich aan de lies en laat zich in de rust vervangen door John van Loen. Dennis Bergkamp mist bij de stand 3-0 een strafschop. Keeper Madureira stopt de bal. Edwin van der Sar: "Ik was niet extra nerveus...ik hoopte de wedstrijd van mijn leven te spelen, maar daarvoor was Guimaraes te zwak. Toch vond ik dit een belevenis." Woensdag 21 oktober 1992 Vitória Guimaraes - Ajax 0-3 (0-2) Tweede ronde UEFA Cup, eerste wedstrijd Estadio do Vitória Sport Clube, Guimaraes, 9.000 Scheidsrechter Vaclav Krondl (Tsjechoslowakije) Vitória Guimaraes Madureira; Quim Machado, Taoufik, Tanta, Dimas (46. Joao Pinto); Paulo Bento, Pedro, Paulo Jorge (68. Oliveira), Lima; Kupresanin, Ziad. Trainer Marinho Peres Ajax Van der Sar; Vink, Blind, De Boer; Alflen, Jonk, Bergkamp, Kreek; Overmars, Pettersson (46. Van Loen), Davids. Trainer Louis van Gaal Scoreverloop l. O-l Davids, 38. 0-2 Pettersson, 48. 0-3 Bergkamp Dennis Bergkamp I: "Als Ajax kampioen wordt blijf ik mogelijk langer. Ik zou graag met dit elftal in het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen meedoen, dat lijkt mij een prachtige uitdaging. Ik ben geen type dat alleen naar het geld kijkt. Dennis Bergkamp li: "Ik had die penalty niet mogen nemen. Ik was niet geconcentreerd en schoot heel slap. Dan moet het wel mis gaan." Louis van Gaal: "Ik heb genoten van het collectief. Het was fantastisch. Wij waren veel beter en het was snel gebeurd. Misschien zijn wij wel een echte topploeg in Europa geworden en dat voor een langere periode." Michel Kreek toont zich sterker dan zijn Portugese tegenstander. Dat was een treffend beeld in de eerste wedstrijd van de tweede UEFA Cup-ronde tegen Vitória Guimaraes. Ajax won zoals het wilde en keerde met een 3-0 zege terug naar Amsterdam. Foto: Louis van de Vuurst MAGAZINE NOVEMBER 1992

Magazine (1987-2007) | 1992 | | pagina 43